17 Ocak 2019 Perşembe
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Aşçıoğlu Beykoz’da proje yapacak
inşaat ihale imar

Aşçıoğlu Beykoz’da proje yapacak

Aşçıoğlu, bu yıl toplam 630 milyon lira yatırımla Sarıyer’de müstakil konut ve Merter’de de hastane, üniversite ile ticari birimlerden oluşan iki yeni projeyi hayata geçirecek. Şirket gelecek yıl ise Beykoz’da Yılsan’la birlikte Sırmakeş’in arazisi üzerine kat karşılığı modeliyle yaklaşık 1.2 milyar lira yatırımla bir konut projesine başlayacak.

Aşçıoğlu, 2017 yılında ulaştığı hedefleri ve 2018 yılına dair yatırım planlarını Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri İrfan Aşçıoğlu, Cenk Aşçıoğlu ve Kaya İçel ile İş Geliştirme Direktörü Burçin Sezen’in katılımıyla bugün açıkladı.

Aşçıoğlu’nun 2017 yılında sergilediği performansa değinen Yaşar Aşçıoğlu, Selenium Ataköy ve Selenium Retro projelerinde yaşamın başladığını, Selenium Retro 9 ve Dubai’deki Midtown Selenium by Deyaar’da inşaat sürecinin devam ettiğini belirtti.
Yaşar Aşçıoğlu, “Geçtiğimiz yıl toplam 228 milyon TL ciro elde ettik. Yıl boyunca toplam 650 kişiye istihdam sağladık. Böylece, 2016 yılına oranla 2017 yılında yüzde 7 büyüme kaydettik. Yeni yılda Selenium markasını toplam 630 milyon TL yatırımla Merter ve Sarıyer gibi İstanbul’un farklı bölgelerine taşıyacağız, toplam 450 kişiye istihdam sağlayacağız. Yeni projelere ek olarak devam eden projelerimizdeki satışlarla birlikte toplam 250 milyon TL ciro elde etmeyi hedefliyoruz. Böylelikle sene sonunda 2017 yılına oranla yüzde 9 oranında büyümüş olacağız” dedi.

Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu da, İstanbul Ataköy’deki Selenium markalı projeleri ile Dubai’deki ilk Türk markalı konut projesi Midtown Selenium by Deyaar’da gelinen duruma değindi.
Cenk Aşçıoğlu, yaşamın başladığı ve bölgenin en prestijli projesi olan Selenium Ataköy’de yüzde 60’ın üzerinde bir doluluk oranı bulunduğunu, taşınmaların sürdüğünü ve satılmayı bekleyen 20 daire kaldığını belirtti. Bölgedeki bir diğer projeleri Selenium Retro’da ise teslimlerin geçen sene tamamlandığını, projede yalnızca 12 adet konut ve 6 adet ofisin satışta olduğunu dile getirdi.

Dubai’de inşası devam eden Midtown Selenium by Deyaar’da ise satışların yüzde 30 seviyesine ulaştığını ve projenin 2019 yılı Eylül ayında teslim edilmeye başlanacağını belirten Cenk Aşçıoğlu, şunları söyledi:
“2017 yılının Mart ayında satışına başladığımız Selenium Retro 9 projemizde yüzde 55’lik bir satış oranına ulaştık. Toplam 225 konut, 108 ofis ve 23 adet mağazadan oluşan Selenium Retro 9’da en büyük alımı THY A.O. Personeli Sosyal Yardım Vakfı (Türk Havak) yaptı. Türk Havak’ın yatırımları yalnızca ofisle bitmiyor. Dernek, yaşamın başladığı Selenium Retro’da 1000 metrekare alana sahip bir anaokulu açmaya hazırlanıyor.”

Merter ve Sarıyer projeleri

Aşçıoğlu’nun 2018 yılı yatırım haritasına ilişkin detayları paylaşan Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Aşçıoğlu, Selenium markasını bu yıl Merter ve Sarıyer’e, 2019 yılında da Beykoz’a taşıyacaklarını vurguladı. İrfan Aşçıoğlu, şunları dile getirdi:
“Bu yıl ilk projemizi yaklaşık 570 milyon TL yatırımla Merter’de, D100 Karayolu’nun hemen yanı başında hastane, üniversite, ofis ve ticari alanlara sahip olacak bir konseptle inşa edeceğiz. Ardından yılın ikinci yarısında yaklaşık 60 milyon TL yatırımla Sarıyer’de kendi arazimiz üzerine müstakil konuttan oluşan bir projeye başlayacağız. 2019 yılı için de planlarımız hazır, Anadolu Yakası’nın gözde yaşam yerlerinden Beykoz’da ortağımız Yılsan’la birlikte Sırmakeş’in arazisi üzerine kat karşılığı modeliyle yaklaşık 1,2 milyar TL yatırımla bir konut projesi için anlaşmayı yaptık, projelendirme çalışmalarımıza şimdiden başladık.”
Yatırım hedeflerini yalnızca İstanbul ile sınırlandırmadıklarını vurgulayan Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Aşçıoğlu, sözlerini stratejik ortakları Dubaili Deyaar Group ile bulacakları fırsatları değerlendirmek istediklerini belirterek tamamladı.