21 Şubat 2019 Perşembe
Ana Sayfa / Yerel Gündem / Atış Yapı’dan Bursa’ya 700 milyon liralık proje
down town

Atış Yapı’dan Bursa’ya 700 milyon liralık proje

Bursa’da, 2006 yılından bu yana 1.4 milyar dolarlık gayrimenkul projesi geliştiren Atış Yapı Nilüfer ve Osmangazi’nin kesişim noktasında DownTown adlı yeni bir yatırıma imza atıyor.

Konut, alışveriş merkezi, ofis kompleksi, otel, kolej, kent müzesi, hastane, üniversite, şehir parkıyla 8 farklı bileşenden oluşan proje, 100 bin metrekarelik sahada yükseliyor. 2020 yılının Mayıs ayında tamamlanması öngörülen projenin toplam yatırım değeri 700 milyon lira.

YÜZDE 50’Sİ SATILDI

Altı farklı tipte tasarlanan 660 konutun yer aldığı Down Town hakkında bilgi veren Atış Yapı CEO’su Ahmet Atış, “Nisan ayında başlayan lansman süreciyle 2 ayda konutların yüzde 50’si sahiplerini buldu. Satış ve pazarlaması Avrupa ve Körfez ülkelerinde de süren projemizin üç farklı konseptten oluşan ofis bloklarının da yakında tanıtacağız” diye konuştu.

Projede 170 yatak kapasiteli kent & iş oteli, 140 mağazalık alışveriş merkezinin yanı sıra 12 bin metrekare kent parkının olacağını bildiren Ahmet Atış, “Hastane, kolej, üniversite, müze, sanat merkezi ve eğlence alanlarıyla Down Town şehir içinde yeni bir şehir olacak. Projemiz kent stadındından otoban bağlantılarına, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndan en büyük iki Organize Sanayi Bölgesi’ne 4-5 dakikaklık mesafede” dedi.

Türkiye’de birkaç AVM’de hizmet veren 5 dünya markasıyla prensipte anlaştıklarını da belirten Atış, “Alışveriş merkezimizin bir diğer farkı ise tamamen kapalı olmaması. Cadde mağazaları, açık alanlarıyla özgür bir AVM olacak” ifadelerini kullandı.