20 Ocak 2020 Pazartesi
Ana Sayfa / Kampanyalar / Bumerang Kartal’da ‘faiz’ fırsatı

Bumerang Kartal’da ‘faiz’ fırsatı

Faiz indirimi ile konut sektörü hareketlendi. Merkezi lokasyonu dolayısı ile Kartal’da yer alan projelere de ilgi arttı.

Kartal’da Özkartallar İnşaat tarafından hayata geçirilen Bumerang Kartal Projesi’nin Satış ve Pazarlama Müdürü Nur Eğilmez, piyasanın en durgun zamanında yapılan faiz indiriminin gayrimenkul sektörüne ilaç olacağını belirtti.

Eğilmez, “Konut kredilerinin devlet bankalarında 180 ay vadeli 500 bin TL konut kredisi için faiz oranının 0.99’a düşmesi piyasaya canlılık getirecektir. Emlak arayışı içinde olanlar veya kredili satışlarda faiz avantajını bekleyen vatandaşlarımızı bu indirim harekete geçirecektir. Umarım faizler uzun soluklu olarak bu seviyede kalır” dedi.

KARTAL’A YATIRIM YAPAN, “BUMERANG” ETKİSİ İLE KAZANÇLI ÇIKACAK

Faiz indirimleriyle birlikte “Projeler Bölgesi” olarak da adlandırılan Kartal’a yoğun talebin geri gelmeye başladığını belirten Eğilmez, “Bumerang’ı elinizden fırlattığınızda olduğu gibi geri gelir. Kartal’ın “Projeler Bölgesinde” en keyifli konuma sahip olması, merkezi özelliği ve çevresindeki olanaklar itibariyle buraya yatırım yapanlara, kar ve kazançhızlı bir şekilde geri dönecek” diye ekledi.

Deniz ve ada manzarasının 9’uncu kattan itibaren tüm daire ve odalarda keyfine varıldığı Bumerang Kartal projesinde daire satışları lansman fiyatıyla devam ediyor.

15’inci kata gelinen Bumerang Kartal, muhteşem denizmanzarası ve  önünde yer alan, özel yeşil alanıyla, E-5 kenarındaki merkezi konumu ile yatırımcılarını bekliyor.

Kentsel dönüşüm ile birlikte Anadolu Yakası günden güne değer kazanmaya devam ediyor. Metro uzantısının da etkisiyle Kadıköy’den sonra kentsel dönüşümün en önemli merkezlerinden biri olan Kartal’da iş ve lüks yaşam merkezlerinin yükselen yıldızı olmaya başladı.

İstanbul’da yatırım yapmanın en avantajlı seçeneklerinden biri olan ve bitiş tarihi Aralık 2020 olarak belirlenen Bumerang Kartal Projesi’nde ofis ve konut alanlarının metrekare fiyatı 6.900 TL ile 12.500 TL arasında değişiyor. Projedeki dairelerin yüzde 40’ı satıldı. Bölgede amortisman süresinin kısa oluşu yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Özkartallar A.Ş. tarafından hayata geçirilen Bumerang Kartal Seyir Terası, Cafeler, Toplantı Salonları, Yüzme Havuzları, Tenis Kortu, Fitness Center, Sauna, Buhar Odası-Masaj  Odası, Türk Hamamı, Loby ve Danışma, Çamaşırhane, Mescitler, Yönetim Odaları, Sığınak, Açık ve Kapalı Otopark(1+1 ler hariç tüm daire ve ofislere iki araçlık kapalı otoparkta yerleri ile),  profesyonel yönetim ile birlikte ofis ve konut anlayışında bir yaşam alanı da sunuyor.

E-5 üzerinde, Kartal Anadolu Adliyesinin tam karşısında konumlanan ve Kartal Adliye metro durağına 1 dakika yürüme mesafesinde yer alan Bumerang Kartal 41 katlı olup, 10 bin metrekare arsa üzerinde konumlandırılmış 60 bin metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip 190 adet bağımsız bölüm ve 14 adet mağazadan oluşuyor. 8’ncı katından itibaren Anadolu Yakası’nın cıvıl cıvıl adalar manzarasına hakim ofis ve daireler 64 metrekaraden 374 metrekareye kadar büyüyebiliyor.

En son teknoloji ve akıllı bina sistemiyle donatılan projede ofis katları; mutfak ve ıslak zeminler tamamlanmış, zeminler ve tavanlar yapılmış, daire içi alanlarının bölümleri ise müşteri tercihine bırakılarak Shell &Core halinde iç dekorasyona hazır biçimde; konutlar ise anahtar teslim olarak hazırlanıyor.

Esnek ve fonksiyonel alan seçenekleri, yatırım değeri ve konsepti ile modern ofis ve konut anlayışının en üst seviyeye taşındığı Kartal Bumerang Projesi yaşam standardına yeni bir soluk getirmek isteyenler, farklı gayrimenkul projelerini takip eden yatırımcılar ve işverenler profilini hedefliyor.

Bumerang Kartal, Anadolu Yakası’nın en önemli merkezlerinden biri haline gelen Kartal’ın en prestijlilokasyonunda konumlandırıldı. Bumerang Kartal Projesi’nin Deniz manzarasına sahip daireleri ve ofisleri, krediye uygun, yüzde 1 KDV avantajı ile şirket bünyesinde yüzde 60’ı peşin, geri kalan yüzde 40’i proje bitiş tarihi olan Aralık 2020’ye kadar 0 komisyon ile vadelendiriliyor.