17 Haziran 2019 Pazartesi
Ana Sayfa / Konut Fiyatları / Düşler Vadisi Riva projesi satışa çıktı
düşler vadisi riva

Düşler Vadisi Riva projesi satışa çıktı

Emlak Konut GYO güvencesiyle Galatasaray’ın Riva arazisi üzerinde Yılmaz İnşaat tarafından hayata geçirilecek olan Düşler Vadisi projesi satışa çıktı.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz’ın katılımıyla bugün Riva’da düzenlenen basın toplantısıyla proje tanıtıldı.

2 milyar liralık yatırımla inşa edilecek Düşler Vadisi Riva projesi 869 bin metrekarelik arazi üzerinde yükselecek.

“Villa fiyatları ilk etapta 1 milyon 69 bin lira ile 5 milyon lira arasında değişiyor”

36 ayda tamamlanacak ilk etapta yer alan 509 villa satışa çıkarken,  2+1 villa fiyatı 1 milyon 69 bin liradan başlarken en büyük 6+1 villanın fiyatı  5 milyon liradan satışa sunuluyor. Büyüklükleri 152 metrekare ile 396 metrekare arasında değişen ve 2+1’den 6+1’e kadar farklı daire tipleri sunulan villalar natamam şekilde teslim edilecek. Yatırımcılar istediği dekorasyon paketini satın alarak villasını hazır teslim alabilecek. Tamamı 6 yılda bitirilecek olan projede 4 etap ve bin 500 villa yer alacak.

Bin 150 dönüm arazi üzerinde geliştirilen Düşler Vadisi Riva projesinin içerisinde kamusal park ve özel orman alanı ile doğal su kaynakları bulunuyor.

Kuzey Marmara Otoyolu’nun yanı başında yer alan proje, Yavuz Sultan Köprüsü’ne birkaç dakika mesafede konumlanıyor.

“3.8 milyar liralık gelir”

Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü, Haziran 2016’da hem Riva hem de Florya arazileri için protokol imzaladı. Yapılan anlaşmaya göre, arsalar için yapılacak ihalede ortaya çıkacak şirket payı gelirinin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut GYO’nun olacak.

Emlak Konut GYO tarafından Haziran 2017’de Riva için gerçekleştirilen ihaleyi kazanan Yılmaz İnşaat 3 milyar 808 milyon liralık proje yaparken şirket payı için Emlak Konut’a 952 milyon lira taahhüt etmişti. Bu durumda gelirin yüzde 80’ine denk gelen 761.6 milyon lira kulübün olacak.

15 bin metrekarelik okul, 10 bin metrekarelik ticaret ve sosyal tesis alanı ve 60 bin metrekarelik otoparkın yer alacağı projede, bin 500 metrekare büyüklüğünde cami inşa edilecek. 206 bin 497 metrekarelik bir de özel orman alanı olan proje etap etap inşa edilecek.

Esen ŞAHİN / Emlak Gazetesi