22 Temmuz 2019 Pazartesi
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor

Ehil olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firmalar sektörde haksız rekabet yaratıyor. Sektörün önde gelen markalarından Keten İnşaat Ltd. Şti.’nin Başkanı Selahattin Keten, bu tür firmalara karşı vatandaşları uyararak, müteahhit firma seçerken dikkat edilmesi gereken kriterlere dikkat çekti.

Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden inşaatta ehil olmayan müteahhitler sektörü olumsuz etkiliyor. Yeterli bilgi, donanım ve deneyime sahip olmayan kendilerine özgün bir tasarımları bulunmayan taklit ederek iş yapan müteahhitler sektörde hem haksız rekabet yaratıyor hem de sektöre zarar veriyor.

Sektörün önde gelen firmalarından Keten İnşaat Ltd. Şti. Başkanı Selahattin Keten de bu tarz iş yapan müteahhit firmaların sektörün imajını zedelediğini ve güvensizlik yarattığını söyledi. Nişantaşı bölgesinde de işinin ehli olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firma sayısında bir artış görüldüğünü belirten Keten, “Öyle ki yaptıkları işlerde olduğu gibi bizim projelerimizin dış cephe tasarımlarını taklit ediyorlar. Bu tür firmalara karşı vatandaşlarımızı uyarmak isterim. Bu tür firmalara vatandaşlarımız itibar etmesinler” dedi.

Keten İnşaat olarak iş disiplini, kısa sürede iş bitirebilme, konut projelerinde alternatif sunma, kişiselleştirilebilir iç tasarımlar, müşteri odaklı anlayışla Nişantaşı’nda 38 yıldır hizmet verdiklerini vurgulayan Selahattin Keten, Nişantaşı’nın semt dokusunu bozmadan binaları yenilediklerini kaydetti. Keten, “Bizi taklit ediyorlar aslında bu da bizim ne kadar doğru işler yaptığımızın da bir göstergesi. Taklitler de hiçbir zaman aslı gibi olmaz” dedi.

Müteahhit firma seçerken dikkat!

Binasını yenilmeye karar veren kişilere her şeyden önce sektörde güvenilir, marka olmuş firmaları tercih etmelerini öneren Selahattin Keten, müteahhit firma seçerken dikkat edilmesi gereken diğer noktaları ise şöyle anlattı:

“Sektörde marka olmuş firmalar dikkate alınmalı. Sonrasında ise firmanın semtlerinde hangi projeleri yaptığının bakılmasını, gerçekleştirdiği projelerin detaylıca incelenmesini, yenilediği binaların sonrasında da şirketin projesinin arkasında durup durmadığına bakılmasını, verdiği sözlerin gerçekleştirip gerçekleştirmediğinin incelenmesini, işi zamanında bitirip bitirmediğine ve inşaatları bitirdikten sonra mahalle, semt, bölge değiştirip değiştirmediği gibi özelliklere dikkat etmelerini tavsiye ederim.“

Emlak Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir