18 Haziran 2018 Pazartesi
Ana Sayfa / Kampanyalar / Emlak Konut projelerinde yeni kampanya başlıyor
Nuvo Dragos
Emlak Konut Ispartakule Evleri

Emlak Konut projelerinde yeni kampanya başlıyor

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Emlak Konut çatısı altındaki yüklenicilerin 14 Eylül’de yeni bir kampanya başlatacağını ve konut yatırımı yapmak isteyenlere önemli kolaylıklar sağlanacağını söyledi.

Emlak Konut’tan yapılan açıklamada Kurum, “Önümüzdeki birkaç gün içinde Emlak Konut çatısı altındaki yüklenicilerimizin başlatacağı yeni bir kampanya olacak.

14 Eylül – 31 Ekim tarihlerinde geçerli olacak kampanya konut alıcılarına yüzde 5 peşinat ile konut sahibi olma imkânı sağlıyor” dedi ve ekledi: “Yüzde 5 peşinat, yüzde 15 satıştan bir yıl sonra, kalan yüzde 80’lik kısım ise anlaşmalı bankalardan çekilecek kredi esasına dayanıyor ve ilk taksit ödemeleri ocak 2019’da başlıyor. Kampanyamız konut sahibi olmak, yatırımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız için ciddi bir kolaylık sağlayacak.”

Emlak Konut, gayrimenkul piyasasındaki bekleme eğilimini kırmak için geçen yıl Ağustos ayında da peşinat tutarı ve faiz oranında indirim sağlayan bir kampanya başlatmış; yıl sonuna kadar devam eden kampanyaya çok sayıda markalı konut üreticisi dahil olmuştu.

Emlak Konut bu yıl Şubat ayında da vadeyi 20 yıla çıkaran ve 0.75-0.85 faiz ile konut edinme imkanı sunan bir kampanya başlatmış, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği bünyesindeki markalı konut üreticileri de kampanyaya katılmıştı.

TÜİK’in açıkladığı son verilere göre, Türkiye genelindeki konut satışları Ocak-Temmuz döneminde yüzde 8 artışla 770,232 adet oldu. Kurum, 2017 içinde yapılan ihaleler ve önümüzdeki günlerde açılacak yeni ihalelerle birlikte 2017 için koyulan 15 milyar liralık satış hedefine de ulaşılacağını söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir