17 Şubat 2019 Pazar
Ana Sayfa / Konut Kredileri / En ucuz konut kredisi en iyi kredi olmayabilir
kredi

En ucuz konut kredisi en iyi kredi olmayabilir

Alacağınız evi ipotek gösterip konut kredisi çekerek yatırım yapmak hayatınız boyunca yapacağınız en büyük finansal taahhüt olabilir.

Bu nedenle doğru ev kredisini seçmek kritik önem taşır.

Ev satın alanlar, faiz oranlarına bakmanın yanı sıra mevcut finans pozisyonu, yaşam tarzı ve hedeflerine en uygun olanı bulmak için kredi özelliklerini titizlikle incelemelidir.

Avantajları ve ekstraları değerlendirebilmenin yanı sıra dahil edilebilecek her türlü ödül de değerlendirmelidir.

Daha ucuz her zaman daha iyi değil
Öncelikle, piyasadaki en ucuz kredinin, uzun vadede sizin için en iyi kredi olmayabilir. Örneğin, koşullarınız ileride değişirse, esneklik için izin verilmeyebilir.

Ayrıca, ilk yıl veya iki yıl için çekici derecede düşük geri ödemeler sunan kredi fırsatlarına dikkat edin. İlerleyen yıllarda kredinizi yeniden yapılandırmak istediğinizde yapacağınız ekstra ödemeler canınızı sıkabilir.

Bir kredinin özelliklerini anlama
Sabit bir oran, seçtiğiniz belirli bir süre boyunca oran aynı kaldığı anlamına gelir. Değişken faiz, ödediğiniz faiz tutarını etkileyen piyasa güçlerine göre yukarı veya aşağı hareket edebilir. Değişken faiz oranları,  daha fazla esneklik sunar. Öte yandan, geri ödemelerinizin belirli bir süre için tam olarak ne olduğunu bilmenin güvenliğini tercih ederseniz, faiz oranını sabitlemek iyi bir fikirdir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir