20 Temmuz 2019 Cumartesi
Ana Sayfa / Politika / Erdoğan: Müteahhide evini vermeye mecbur değilsin
Tayyip Erdoğan

Erdoğan: Müteahhide evini vermeye mecbur değilsin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul’un Üsküdar ilçesinde ibadete açılan Hacı Harun Ekşi Camisi’nde cuma namazını kıldı. Hacı Harun Ekşi Camii’nin açılış töreninde konuşan Erdoğan kentsel dönüşüm ile ilgili şunları söyledi:

Namaz çıkışı bir kardeşimiz yanıma yaklaştı. Buralar kentsel dönüşüm kapsamı içinde olan yerler. Bizim zorla bir kentsel dönüşüm adımımız yok. Depremle ilgili bir sıkıntı var malum. Bütün mesele gönüllülük esasına dayalı olarak.

Bazı müteahhitler yüzde 60-70’ini alırım kapıya koyarım diyormuş. Müteahhide evini vermeye mecbur değilsin. Böyle bir sıkıntı olduğu anda muhtara, belediye bakanınıza gelin bana bildirin. Her şey gönüllülük esasına dayalı, kimseyi buradan kovmaya dayalı bir şey söz konusu değildir. Belediye başkanı arkadaşlarımızın bu konuda aracı olması suretiyle Bakanlarımızın da devreye girmesiyle bu adımı atarız.

Vatandaşın mağdur olmasına fırsat vermeyiz. Müteahhitler kazansın diye böyle adım atmayız. Cumhurbaşkanının, bakanların, belediye başkanını dediğini dinlemiyorsunuz müteahhidin dediğini dinliyorsunuz.”