24 Ağustos 2019 Cumartesi
Ana Sayfa / Politika / Erdoğan: Piyasalarda nakit sıkışıklığı var
erdoğan

Erdoğan: Piyasalarda nakit sıkışıklığı var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan,  piyasalardaki nakit sıkışıklığının ve kredi kanallarındaki  daralmanın farkında olduklarını belirterek, bunları aşmak için  hazırlık, çalışma ve planlarının olduğunu söyledi.

Erdoğan partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında  yaptığı konuşmada “kur saldırısını” tüm imkanları seferber  ederek yanıt verdiklerini belirterek, “Bir anda tırmanışa geçen  döviz kurlarını faizlerin artışı ve enflasyonun yükselişi takip etti… Bu saldırı dalgasını belli bir yerde kontrol altına
almayı başardık” dedi.

Bu gelişmenin cari açığı düşürmeye ve tasarrufları artırmaya  yönelik yapısal reformları hızlandırdığını da belirten Erdoğan,  sözlerini şöyle sürdürdü:
“Halen çözüm bekleyen sıkıntılarımız yok mu? Elbette var.  Piyasalarda nakit sıkışıklığı yaşandığını, kredi kanallarının  daraldığını buna bağlı olarak üretim ve istihdamda dikkatle  üzerinde durulması gereken gelişmelerin yaşandığını biliyoruz.  Bunların hepsi ile de ilgili hazırlıklarımız çalışmalarımız  planlarımız var. Öncelikli sorunları hal yoluna koyduktan sonra  bu sıkıntıları aşmak çok daha rahat olacaktır.”