6 Temmuz 2020 Pazartesi
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Erka Grup 9 projede 1400 konut yapacak
erka konsept, erka panaroma

Erka Grup 9 projede 1400 konut yapacak

Erka Grup’un ilk kentsel dönüşüm projesi olan Erka Konsept ve Erka Panorama bugün Cvk Park Bosphorus’ta düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

Basın toplantısında konuşan Erka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Karagöz, “Kağıthane’de başlattıkları kentsel dönüşüm kapsamında üç yılda 9 projede toplam 1400 konut inşa edeceklerini aktardı. Hedeflerinin beş yıl içerisinde bu sayıyı 5 bin konuta ve 1 miyar 500 milyon’luk ciroya ulaştırmak olduğunu söyleyen Karagöz, “Uzun dönemde Türkiye’nin konut sektöründeki önemli oyuncularından biri olmak istiyor ve çalışıyoruz” dedi.

30 yıldır inşaat sektöründe olduklarını ifade eden Karagöz, “ Yurt içinde İstanbul, Kağıthane, Bahçelievler ve Beykoz olmak üzere, yurt dışında da Rusya’da bugüne kadar toplam 2 bin 100 konut inşa ettik. Türkiye’de İda İnşaat, Rusya’da ise Almis İnşaat çatısı altında taahhüt işleri gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Kağıthane’de inşaatı su basma seviyesinde olan 180 dairelik kentsel dönüşüm projesinin ticari girdiden öte bir gönül bağı meselesi olduğunu kaydeden Karagöz, “ Çocukluğumuzda boş arsalarında top oynadığımız çarpık kentleşmeye rağmen her penceresi güneş alan bu ilçemize katkı sunmak, yıkılan duvarlarını sıvamak ve boyamak benim hayalim ve bu ilçeye borcumdu. Şimdi bu projelerde hayallerimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Kentsel dönüşümün zorluklarını vurgulayan Karagöz, “ Kentsel dönüşüm, yasa açısından eksikleri olan ve bir an önce düzeltilmesi gereken süreçleri barındırıyor. Kentsel dönüşüm çok fazla emek ve sabır isteyen bir süreç, bu anlamda güçlü bir ekibimiz var ve 4 yıl gibi bir sürede hak sahipleriyle anlaşmaya gidebildik. İlk kentsel dönüşüm projelerimiz olan Erka Konsept ve Erka Panorama projelerinde yüzde 50 hak sahibi bulunuyor ve şu ana kadar bu projelerde toplam yüzde 10 satış yaptık” dedi.

Erka Panorama ve Erka Konsept projesinin lokasyon olarak Büyükdere caddesine 2 dakika yürüme mesafesinde olduğunu söyleyen Erka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Karagöz , projenin bu konumuyla ciddi prim potansiyeline sahip olacağını vurguladı.

Kağıthane Kentsel Dönüşüm projesiyle ilgili detaylar ise şöyle:

Erka Konsept’te fiyatlar 444 bin liradan başlıyor

Erka Konsept projesi 8 bin 362 metrekare inşaat alanında toplam 73 konuttan meydana geliyor. Kapalı otoparkı olan ve yüzde 60’ı yeşil alana ayrılan projede, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri yer alıyor. Nisan 2018’de teslim edilmesi planlanan projede ödemeler; %50’si peşin, %40’ı 18 ay vade ile yapılırken, kalan %10’luk kısım teslimde alınıyor.

Erka Konsept’in sosyal donatıları arasında; Fitness Center, 7/24 güvenlik, Teras Cafe, Açık ve Kapalı Çocuk Oyun Parkı, Toplantı Salonu ve Bahçe Pergolaları yer alıyor.

Erka Panorama’da fiyatlar 345 bin liradan başlıyor

Erka Panorama projesi 12 bin 500 metrekare inşaat alanında toplam 107 konuttan meydana geliyor. Kapalı otoparkı ve yüzde 60’ı yeşil alana ayrılan projede 1+1 ve 2+1 daire tipleri yer alıyor. Fiyatları 345 bin liradan başlayan projede teslimlerin Haziran 2018’de yapılması planlanıyor.

Erka Panorama’da yer alacak sosyal olanaklar ise şöyle: Kapalı otopark, Fitness Center, 7/24 güvenlik, Teras Cafe, Açık ve Kapalı Çocuk Oyun Parkı, Toplantı Salonu ve Bahçe Pergolaları.

 

Esen Oğuz Şahin – Emlak Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir