11 Aralık 2018 Salı
Ana Sayfa / Konut Fiyatları / Eston Şehir Koru fiyat listesi 640 bin liradan başlıyor
eston şehir koru

Eston Şehir Koru fiyat listesi 640 bin liradan başlıyor

Polatyol Grup’un Bahçeşehir’de 1 milyon 600 bin metrekare arazide hayata geçireceği Eston Şehir Koru projesi bugün Four Seasons Hotel’de yapılan basın tanıtımıyla satışa çıktı. Toplantıya Polatyol Grup Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, Evrenol Mimarlık Kurucu Ortağı Mehpare Evrenol, Polatyol Grup CFO’su Gökhan Harunoğlu ve Doğa dostu belgesel yapımcısı Serdar Kılıç katıldı.

“Geçmişimizin verdiği deneyimle gayrimenkul sektöründeyiz”

Dünyanın en büyük müteahhitlik firmaları arasında özellikle ilk 250 içinde yer aldıklarını belirten Polatyol Grup Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, ” Polatyol 1930’lu yıllardan itibaren Erzurum’lu bir firma olarak hayatına başlamış. Ağırlıklı olarak alt yapı çalışmaları, son 20 yıl yurt dışındaki taahhüt işlerini öncelikleyerek Gürcistan, Kuveyt ve Azerbaycan’da yeni projelere başladık. Yurt içinde de alt yapı projelerimize aynı hızla devam ediyoruz. Dünyanın en önemli 250 gayrimenkul geliştiricisi içinde olmak bize gurur veriyor. Yurt dışındaki işlerimize de bu olumlu yansıyor ve ülkemizi oralarda en iyi şekilde temsil edebilmenin de haklı gururunu yaşıyoruz. Yaklaşık üç yıldır alt yapı ve taahhüt işlerinde edindiğimiz bilgi ve deneyimi konut yatırımlarına da yansıtma kararı aldık. Bu doğrultuda ilk olarak Eston Şehir markasını aldık. Bu şekilde sektöre de uzun soluklu bir giriş yapmak istedik” dedi.

“Gerçek bir Koru yaratacağız”

1 milyon 600 bin metrekareye dayanan arazi büyüklüğünde Avrupa’nın sayılı büyüklükteki projelerinden birini geliştireceklerini ifade eden Polatyol Grup Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, “İki yıl önce Eston Şehir Mahallem projesinin tanıtımını yapmıştık. Şu anda bu proje tamamlandı tapularını teslim ediyoruz, aralık ayında da yaşamın başlamasını planlıyoruz. Bu projenin tamamlayabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mutluluk bizim Eston Şehir Koru’ya daha büyük bir heyecanla sarılmamızı sağlıyor. Bahçeşehir’de yer alan projemiz semtinde adına yakışır şekilde bahçelerden, bol yeşilden oluşan bir proje olacak. Eston Şehir Koru’da bin 700’den fazla ağaç, 25 bine yakın bodur bitki yer alacak ve gerçekten tam anlamıyla bir Koru yaratacağız. Nefes aldıran meydanları, aktivite alanları, açıkhava sineması, anfi tiyatrosu, çocuk oyun alanları, gençlerin ve çocukların keyifli zaman geçirebileceği ve doğayla iç içe olabilecekleri sosyal alanlar, evcil hayvan parkları ve gezdirme alanları olan çok keyifli ve nitelikli bir projeyi inşa edecek olmanın heyecanını yaşıyorum” şeklinde konuştu.

“Eston Şehir Koru’da fiyatlar 640 bin liradan başlıyor”

Hayatınızın enerjisini koruyun, sağlığını koruyun, geleceğinizi koruyun sloganlarıyla çıkış yapan Eston Şehir Koru projesinde toplam bin 90 bağımsız ünite olacağını söyleyen Polatyol Grup Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, ” Eston Şehir Koru’da toplam bin 90 konut ve 31 adet ticari ünite yer alacak. Şu anda sadece 248 konutu satışa açıyoruz. 360 villanın yer aldığı projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4,5+1 konut tiplerine de yer verdik. 233 adet 2+1 konut tipinin bulunduğu projede minimum fiyatlar 640 bin liradan başlıyor. Minimum metrekare fiyatının 5 bin 500 liradan başladığı projede öncelikli satışa sunduğumuz ilk etabı 2019’un ikinci yarısında teslim edeceğiz” dedi.

“Eston Şehir Koru 1 milyar lira yatırım değerine sahip olacak”

Projenin yatırım değeri hakkında bilgi veren Polatyol Grup Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, “1 milyar lira yatırım değerine sahip olan Eston Şehir Koru,umuyorumki güzel Türkiye’mize çok yakışak onu daha da güzelleşecek bir proje olacaktır. Amacımız Eston Şehir markasını “Mahallem” projesiyle getirdiğimiz başarı grafiğini “Koru” projemizle birlikte daha da ileriye taşımak. Oldukça büyük bir proje olacak amacımız bu projeyi de layıkıyla bitirmek” ifadelerini kullandı.

“Yabancı talebine açığız”

Eston Şehir Mahallem’de şu ana kadar hiç yabancıya satış yapmadıklarını vurgulayan Polatyol Grup Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, özel olarak böyle bir satış tercihimiz olmadı sadece talep gelmedi ama bu proje özelinde yabancı talebi gelirse mutlaka değerlendireceğiz şeklinde konuştu.

“Şehirden uzaklaştıran Koru: Eston Şehir Koru”

Eston Şehir Koru, Bahçeşehir’de TEM yolu üzerindeki önemli lokasyonuyla dikkat çekiyor. 3. Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne olan yakınlığı, metro hatları ve hızlı trene ulaşım kolaylığı sağlıyor. Projenin çevresinde Özel Okul, Hastane ve Tıp Merkezleri’ne sadece birkaç dakikalık mesafede yer alıyor.

 

Esen Şahin – Emlak Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir