20 Nisan 2019 Cumartesi
Ana Sayfa / Emlak Rehberi / Evimi nasıl daha hızlı satabilirim?
emlakçı

Evimi nasıl daha hızlı satabilirim?

Ev satmak, bir insanın yaşayabileceği en stresli süreçlerden biri olarak kabul edilir. Ancak eviniz için iyi düşünülmüş adımları atıp alıcılara doğru izlenimi vermek, bu stresi önemli ölçüde azaltabilir ve daha kısa bir süre satış işlemini tamamlamanıza yardımcı olabilir.

Eviniz dışarıdan nasıl görünüyor?

Mülkünüzün dış kısmının görünümü en az içeri kadar önemlidir ve satıcılar çoğu zaman buna dikkat etmez. Sokak temiz mi? Bahçeniz veya apartmanınızın önünde çöp var mı? Çimler kesilmiş diğer bitkiler budanmış mı? Apartman girişi, asansör, kat boşlukları ve merdivenler temiz mi? Daire girişinde ayakkabılar, çöp kutuları veya evsel atıkların olduğu poşetler mi var? Balkonunuz temiz mi? Bu sorular için doğru yanıtları vermeden, satılık tabelası asmamak iyi olacaktır.

Renkli bir dokunuş için, balkonlara saksı asıp çiçek ekebilirsiniz, aşırı büyümüş çalıları kesmek ve herhangi bir veranda alanını temizlemek de iyi bir fikirdir. Bakımlı bir bahçe, düzenli bir apartman girişi potansiyel alıcılara mülkünüzü hoş gösterecektir.

Ayrıca, çit veya bahçe mobilyaları gibi yorgun veya modası geçmiş tüm dış mekan armatürlerini yenilemek ve tüm dış pencere ve kapıların iyi durumda olduğundan, temiz olduğundan ve tüm mandalların ve tutamakların çalışma düzeninde olduğundan emin olmak iyi bir fikir.

Tamir ve temizlik

Evinizi satış için için hazırlarken, mülkün temiz ve düzenli olması şarttır. Birçok alıcı bir çok değişiklik yapmak zorunda kalmadan bir eve taşınmak ister, bu yüzden küçük ev onarımı yapmak bir ev satılırken önemli bir faktördür. Dolap tutacakları, mutfak fayansları veya duvarlardaki delikler gibi kırılan kısımları veya bağlantı parçalarını sabitleyiniz. Ayrıca, parkeleri de değiştirebilirsiniz.

Kokulara dikkat

Kötü kokuların, potansiyel alıcılar için en büyük dönüş nedenlerinden biri olduğu biliniyor. Kanalizasyon ve lavabolarınızın temiz olduğundan, yemek sepetinizin dezenfekte edildiğinden ve evinizin havalandırıldığından emin olun.

Emlakçılar uzun yıllar evler satmak için hoş kokular kullanıyorlar. Taze pişmiş ekmekler, kekler ve kekler popülerdir ancak çoğu ev kullanıcısı için pratik değildir, ancak taze kahve hazırlama ya da kokulu bir mum yakmak görüşme sırasında kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olabilir.

Potansiyel alıcıların bir mülkte kurgulayacağı yaşamı öngöremezlerse, karar vermeleri zorlaşır. Eğer hali hazırda, içinde yaşadığınız evi satıyorsanız, hacimli mobilyaların taşınmasını veya depolanmasını düşünün. Açık alanlar ve nötr renkler genellikle küçük odaları daha büyük hissettirir ve alıcıların eşyalarını mekanda hayal etmelerini kolaylaştırır.

Açık mavi renkler, açık gri tonlar ve pastel sarılar tüm iyi renk seçenekleri ve bir oda için rahatlatıcı, sıcak ve çekici bir his sağlar.

Tüm pencerelerin perdeli olduğundan emin olun.

Duvara monte aynalar bir odayı daha büyük hissettirebilir ve karanlık alanlara ışık ve havadar bir his sağlamak için mükemmeldir.

Eve bitki ve çiçek getirerek bir renk katın; meyve kaseleri de iyi bir seçenektir. Yastıklar renk tonları eklemek ve odayı sıcak hissetmek için en ucuz ve ideal bir seçimdir.

Para kazanmak için para harcayın

Banyo karolarını değiştirmek veya mutfakta yeni dolap kapakları eklemek gibi basit güncellemeler, bir mülkün satılabilmesi ve değeri açısından büyük bir fark yaratabilir. Bir emlakçı, hangi türden güncellemelerin ve dönüşümlerin en fazla değeri ekleyebileceği konusunda tavsiyelerde bulunabilir.