23 Ocak 2019 Çarşamba
Ana Sayfa / Emlak Rehberi / Evini satanlar için 10 ipucu 
emlakçı

Evini satanlar için 10 ipucu 

Ev, şimdiye kadar yapmanız gereken en stresli şeylerden biridir, bu nedenle işlemi biraz daha kolaylaştırmak için 10 ipucunu bir araya getirdik:

1. Doğru Acenteyi Seçin

Doğru emlak acentesini seçmek çok önemlidir ve evinizi ne kadar hızlı sattığınız ve hangi fiyata sattığınız üzerinde büyük bir etkisi olacaktır.

2. İlk İzlenim Önemli

Çoğu alıcı, kapıdan geçerken ilk izlenimlerini oluşturur. Ön bahçeniz varsa, biraz vakit geçirin. Birkaç bitki saksısı ve açık bir yol evinizin önünü daha çekici kılabilir.  Ön kapınızı temizlemeyi unutmayın, çok büyük fark yaratabilir.

3. Alan Açın

Düzenli bir oda asla hafife alınmamalı, bu nedenle her odanın en üstten en altına kadar temizlenmesi için biraz vakit ayırın. Banyo ve mutfak gibi yalanlarda yüzeylerin temizlendiğinden emin olun. Karışık bir mutfak, satış sürecini olumsuz etkileyebilir. Mümkün olduğunca ortalıkta görünen malzemeleri ve tezgahın üzerindeki ev aletlerini dolaplara kaldırın, mutfağınız daha büyük görünecektir.

4. Duvarları Boyayın

Naturel renkler evininizin çekiciliğini artıracaktır. Yeni bir boya tabakası evinizi aydınlatacak ve alıcıların kendilerini bu bölgede yaşayacaklarını düşünmelerini sağlayacaktır.

5. Arızaları Gider

Evi piyasaya sürmeden önce teknik sorunları ortadan kaldırmak gerekiyor. satışı hızlandıracaktır.

6. Evcil Hayvanlarınızı Düşünme

Köpeğinizin çok güzel olduğunu düşünebiliriz, ancak başkaları bu fikirde olmayabilir. Potansiyel alıcılar alerjik olabilir, bu nedenle herhangi bir ev hayvanının alıcı ziyareti sırasında evden çıkarıldığından emin olun. Hayvanlar, alıcıların evinize odaklanmalarını zorlaştırabilir.

7. İnternet Hızı

Geniş bant hızları, günümüzde önemli bir konu ve sadece bölgenizdeki fiber optik kabloların varlığı alıcıları teşvik etmek için yeterli olabilir.

8. Akıllı Ev, Yüksek Fiyat

Akkıl ev teknolojileri, alıcılar için giderek önem kazanıyor; ısıtma sistemleri üzerinde mobil kontrol olan gibi akıllı teknolojiler satış fiyatını etkileyecektir.

9. Boş Ev Daha Hızlı Satılır

İçinde hiçbir eşya olmayan satılık evler alıcıların karar verme sürecini olumlu etkiler. Evinizi her geçen gün üstten alta doğru temizleme çabalarından kurtulun ve aynı sorunlarla defalarca uğraşmak yerine kökten çözümler bulun.

10. İstenen Fiyat Hakkında Gerçekçi Olun

Çok yüksek bir fiyat, alıcı olmasını caydırmak olasılığı yüksektir. Fikir edinmek için bulunduğunuz bölgede araştırma yapın.