18 Haziran 2018 Pazartesi
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / GS Riva projesinde imzalar atıldı
Nuvo Dragos
emlak konut riva

GS Riva projesinde imzalar atıldı

Emlak Konut GYO güvencesiyle Galatasaray Spor Kulübü’nün  Beykoz Riva’daki 1 milyon metrekarelik arazisi üzerinde hayata geçirilecek gayrimenkul projesi için müjdeli haber geldi.

İhaleyi kazanan Fema & KLV İnşaat ortaklığının süresinde sözleşmeyi imzalaması üzerine, en iyi ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat ile masaya oturulmuştu. Bugün Emlak Konut’un Ataşehir’deki Genel Müdürlük binasında bir araya gelen taraflar anlaşmaya vardı.

Emlak Konut’tan konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na şu açıklama yapıldı:

“İkinci oturumu 15.06.2017 tarihinde yapılmış olan İstanbul Beykoz Riva Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin sözleşmesi, Yüklenici Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş. ile 13.09.2017 tarihinde imzalanmıştır.

İhale değerleri aşağıdaki gibidir;

Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG): 3.808.000.000 TL

Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı (ASKŞPGO): %25

Asgari Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG): 952.000.000 TL

Şirket payı toplam gelirinin % 20’si Emlak Konut’a ait olacaktır.

Konuyla ilgili olarak;

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum “Galatasaray’ın Riva’daki bu değerli arsasının ihalesini başarıyla gerçekleştirmemiz bize ve sektörümüze olan inancın bir göstergesidir.”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek “Emlak Konut ihaleyi başarıyla gerçekleştirdi ve bugün ihalenin kazananı Yılmaz İnşaat ile proje için imzaları atıyoruz. Galatasaray Spor Kulübüne büyük fayda sağlayacak bu projenin hem ülkemize hem böyle büyük bir taahhüt altına giren Yılmaz İnşaat’a ve Emlak Konut’a hayırlı olmasını diliyorum.”

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz; ‘’İstanbul’un en değerli arazilerinden birine prestijli bir proje inşa etmek için bugün imzamızı attık.  Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut güvencesiyle gerçekleştireceğimiz bu projede Emlak Konut’un yanı sıra ülke sporumuzun önemli camialarından Galatasaray Spor Kulübü ile iş yapmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir