23 Şubat 2019 Cumartesi
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / İNDER: Murat Kurum bakan olduğu için sevinçliyiz
nazmi durbakayım

İNDER: Murat Kurum bakan olduğu için sevinçliyiz

İstanbul İnşaatçılar Derneği Başkanı Nazmi Durbakayım, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasını değerlendirdi. “Bizden birinin direksiyona geçmesi sevinç yarattı” diyen Durbakayım şunları söyledi:

“Sektörümüzü 1. Dereceden ilgilendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na, kimin atanacağını merakla bekliyorduk. Tariflenen yeni çalışma düzenine bağlı olarak bir takım isimler aklımızdan geçiyordu. Bu isimlerin arasında, Emlak Konut GYO’da 10 yıla yakın görev yapmakta olan ve kurumu uluslararası boyutlara taşıyan Sayın Murat Kurum da vardı. İnşaat sektörüne ivme kazandıracak ismin Başkan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hazırladığı Bakanlar Kurulu’nda yer alması en büyük arzumuzdu.

Yeni yönetim şeklinin vermiş olduğu dinamizme yabancı olmayan ve sektörümüzün önünü açacak hamleleri çok iyi bilen Sayın Murat Kurum’un görevini en iyi şekilde yapacağına inancımız sonsuzdur. İhtiyaçları kaynağından bilen birinin aramızdan çıkması, sektöre yeni ufuklar açacaktır.

Sektörün en eski STK’sı İNDER olarak, bu güne kadar olduğu gibi Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanımızı tebrik eder, yeni görevinde daha da büyük başarılara ulaşması için Cenabı-ı Allah’tan yar ve yoldaş olmasını dileriz.”