19 Eylül 2018 Çarşamba
Ana Sayfa / Konut Fiyatları / İnvest İnşaat Vadikoru fiyat listesi 590 bin liradan başlıyor

İnvest İnşaat Vadikoru fiyat listesi 590 bin liradan başlıyor

İnvest İnşaat, Ayazağa’da hayata geçireceği Vadikoru projesini bugün Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı. 200 milyon lira yatırım değerine sahip olan projede 242 konut, 84 ofis ve 12 ticari ünite yer alıyor. Konutlarda metrekare fiyatı 8 bin lira olan projede ofislerin metrekare fiyatı 3 bin dolardan satışa çıktı. Bir buçuk aydır yoğun talep toplayan projede satışlar resmen bugün başladı. Kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen projede KDV oranı yüzde 1’le yatırımcıya sunuluyor.

Vadikoru Levent- Maslak hattına alternatif olacak

Ayazağa mevkiinde sanayiden dönüşüm kapsamında proje geliştirdiklerini ifade eden İnvest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, “Sanayiden dönüşüm kapsamında geliştirdiğimiz Vadikoru projesi Levent – Maslak ve Nişantaşı gibi İstanbul’un merkezi noktalarına gelecekte alternatif oluşturacak. Bölgenin geleceğine olan inancımızla 10 yıl daha bu bölgeye yapacağımız büyük yatırımlarla buradaki aktörlerden biri olacağız. Vadistanbul projesi Türkiye’nin örnek gösterilebilecek sanayi dönüşümü olan en büyük projelerden biridir. Burada kazandığımız tecrübeyi bölgeye yansıtmaya devam edeceğiz” dedi.

Vadikoru projeside sanayi dönüşümüne örnek olacak

Bölgede ikinci önemli sanayi dönüşümüne başlamanın büyük bir mutluluk olduğunu paylaşan Bahattin Uçar, “Vadikoru projemiz sanayi dönüşümüne örnek gösterilebilecek bir proje olacak. 3 tarafı Belgrad Ormanlarıyla çevrili bu özel projemizde 20 bin metrekare arsa üzerinde 85 bin metrekare inşaat yapıyoruz. 200 milyon lira yatırım değerine sahip olan projede 3 blok konut, 2 blokta ofis ve bu blokların altında da 12 adet ticari üniteye yer vereceğiz. Projede toplam 3 blokta 242 konut, 2 blok ofiste 84 adet ofis ve 12 ticari ünite yer alacak” şeklinde konuştu.

Lokasyonuyla ve yeşiliyle tercih sebebi olacak

Levent – Maslak hattına yakınlığı nedeniyle iş dünyasının dikkatini çekecek olan Vadikoru projesi, Türk Telekom Stadyumu ve Seyrantepe Metrosu’na, Invest İnşaat’ın da yatırımcısı olduğu Havaray ve Vadistanbul AVM’ye 300 metre uzaklıkta yer alıyor. Bunun yanında Vadikoru, İstinye sahiline 5 km, Göktürk’e 7 km, Maslak’a ise 3 km uzaklıkta yer alıyor. Belgrad Ormanlarıyla yeşilin bütünleştiği projede alışveriş caddesi, açık – kapalı otopark, hamam, sauna, fitness salonu, yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahasıyla yürüyüş alanları ve çocuk oyun alanları yer alıyor.

Vadikoru’da konutların metrekare fiyatı 8 bin liradan satışa çıktı

Vadikoru projesinde konut metrekare fiyatı 8 bin liradan ofislerde ise birim fiyat 3 bin dolardan satışa çıktı. Ticari ünitelerin satışını yapmayacağını belirten İnvest İnşaat bu üniteleri proje bittiğinde kuracakları yönetim şirketi aracılığıyla kiralama yöntemine gideceklerini belirtti.

Vadikoru’da Konutların detayları ve fiyatları şöyle:

Konutların dağılımı Konut Tipi Metrekare büyüklüğü Fiyat aralığı
131 adet 1+1 67 ile 85 metrekare 590 bin lira ile 829 bin lira arasında değişiyor
75 adet 2+1 105 ile 159 metrekare 1 milyon lira ile 1 milyon 450 bin lira arasında değişiyor
36 adet 3+1 177 ile 191 metrekare 1 milyon 700 bin lira ile 1 milyon 900 bin lira arasında değişiyor

Ofislerin metrekare fiyatı ise 3 bin dolardan satışa çıktı

Geniş cam yüzeyler ile güneş ışığının daha çok içeriye girmesini sağlayarak enerji tasarrufuna ve dolayısıyla da çevreye katkı sağlayan projenin çatısında da rüzgar panelleri ile çatının aktif kullanımı sağlanacak. İki adet ofis bloğunda 84 adet bağımsız ofisin yer aldığı projede yola cepheli 12 adet ticari birim yer alıyor. Vadikoru ofis bloklarında her katın 6 bağımsız bölümden oluşmasının yanında 133 ve 257 metrekare aralığında ofisler sunuluyor. Ticari birimlerde 278 metrekare ile 1.484 metrekare aralığında seçenekler bulunuyor.

Esen Şahin – Emlak Gazetesi

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

[contact-form-7 id=”82308″ title=”Proje Form”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir