1 Temmuz 2020 Çarşamba
Ana Sayfa / Yerel Gündem / İstanbul’da kentsel dönüşüm komisyonu kurulacak
kentsel dönüşüm

İstanbul’da kentsel dönüşüm komisyonu kurulacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilçe belediye başkanlarının katıldığı “Kentsel Dönüşüm İstişare Toplantısı” İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde bugün yapıldı.

Toplantı sonrasında açıklama yapan Bakan Kurum, İstanbul’da kentsel dönüşüm sürecisi yürütmek için komisyon kurulacağını ifade eden etti.

Bakanlığın önderliğinde kurulacak kentsel dönüşüm komisyonunda valilik, büyükşehir ve ilçe belediyeleri, sivil toplum örgütlerinin yer alacağını söyleyen Kurum, “Vatandaşların riskli binalardan çıkarılarak sağlam güvenli binalara geçmelerini sağlayacak bir süreci hep birlikte yöneteceğiz” dedi. Komisyonun alacağı kararlara herkesin uyacağını kaydeden Kurum, kentsel dönüşüm sürecinin hızlanacağını kaydetti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak her türlü maddi ve manevi desteği vereceklerini söyleyen Kurum, “Siyasi bir kaygı gözetmeden hareket edeceğiz. Biz bu işi yapamıyorsak bu koltuklarda oturmayalım” diye konuştu.