14 Aralık 2018 Cuma
Ana Sayfa / İhaleler / İstanbul’daki kaçak yapılar için yıkım ihalesi
kentsel dönüşüm

İstanbul’daki kaçak yapılar için yıkım ihalesi

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi, kaçak yapıları yıkacak müteahhit bulamıyor. Kaçak yapıların yıkılması için açılan ihaleler, istekli veya teklif veren firma olmaması nedeniyle bir bir iptal ediliyor. İBB son olarak Boğaziçi sahil şeridindeki kaçakları yıkmak için açtığı ihaleyi, “teklif veren çıkmaması” nedeniyle iptal etmek zorunda kaldı.

YENİ İHALE 20 ARALIK’TA

Habertürk’te yer alan habere göre, yıkımlarda yaşanan olayların müteahhitleri korkuttuğu savunulmakla birlikte, kaçak yıkımı ihalesine katılacak olanlara mahalle baskısı uygulandığı da iddialar arasında. 2015 yılından bu yana ‘katılım olmaması’ nedeniyle 4 ihaleyi iptal eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni bir ihale açarak kent genelinde 381 yapının yıkımına hazırlanıyor.

“İstanbul Büyükşehir Belediye Sınırları Dahilinde Bulunan 381 adet Yapının Nüfus ve Eşyadan Tahliyesi, Yıkılması ve Molozların Kaldırılarak Moloz Nakli Yapılması İşi” adıyla açılan ihale 20 Aralık 2017 tarihinde yapılacak. Bu ihalenin de öncekiler gibi iptal edilip edilmeyeceği merak konusu. Yıkım ihalesinin yapılmasına 17 Kasım 2017 tarihinde onay verildi.