15 Mayıs 2020 Cuma
Ana Sayfa / Güncel / Kenan Evren Lisesi arazisi FB’ye devredildi
fb

Kenan Evren Lisesi arazisi FB’ye devredildi

Fenerbahçe, uzun süredir kulübe kazandırmaya çalıştığı Kenan Evren Lisesi’nin arazisinde mutlu son…

Fenerbahçe, arazi için yap-işlet-devret yöntemiyle 49 yıllığına kiralamak için yaptığı başvuruya nihayet olumlu yanıt geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile devri konusunda sorun yaşayan Şükrü Saraçoğlu Stadı’nın yanı başındaki Kenan Evren Lisesi arazisi ile ilgili olarak Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bugünlü Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan Ali Koç şunları söyledi:

“Müjdeli bir haberi vermek istiyorum. Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’ın 17 yıl önce başlattığı bir sürecin sonuna geldik. Göreve geldiğimizden beri üzerinden durduğumuz, Cumhurbaşkanımızdan desteğini istediğimiz Kenan Evren Lisesi’nin kulübümüze devri bu hafta gerçekleşmiştir. Bize düşen görev, bu değeri kulübümüz için en iyi şekilde değerlendirmektir. Yaşadığımız finansal sıkıntılara çare oldurmaktır. ”

2011 yılında devletle arazi için protokol yapan Fenerbahçe, arazinin karşılığında üç okul ve bir spor salonu inşa edip teslim etmişti. Yapılan anlaşmaya göre, Fenerbahçe arazi üzerinde geliştireceği gayrimenkul üzerinden elde edilen kira gelirinin yüzde 25’ini devlete verecekti.