19 Eylül 2018 Çarşamba
Ana Sayfa / Güncel / LEDVANCE, İstanbulLight Fuarı’nda yeni ürünlerini tanıttı

LEDVANCE, İstanbulLight Fuarı’nda yeni ürünlerini tanıttı

Bölgenin en büyük uluslararası aydınlatma ve elektrik malzemeleri fuarı olan “İstanbulLight”a katılan LEDVANCE, 120 armatür çeşidi ile birlikte sektör profesyonelleri ile buluştu. LEDVANCE, fuarda lamba ve armatür çeşitlerini paylaştı.

Geleneksel aydınlatma ve LED armatür alanlarında son tüketiciye ve profesyonellere uygun geniş ürün seçeneği sunan LEDVANCE, bu yıl 21-24 Eylül tarihlerinde düzenlenen İstanbulLight Fuarı’na ilk kez katıldı. Tüm dünyada evlerde ve endüstriyel alanda geniş bir kullanım alanına sahip olan marka, LED armatürlerini, OSRAM markalı kasik LED lambalarını ve LED tüp lambalarını sergiledi.

“Enerji verimliliği ön planda”

LEDVANCE CEO’su Garo Varjabetoğlu İstanbulLight Fuarı’nın oldukça verimli geçtiğini belirterek, şunları söyledi: “Türkiye lamba pazarının büyüklüğü 120 milyon Euro. LEDVANCE olarak bizim pazar payımız ise yüzde 30. LED’li lambaların pazar payı arttıkça, konvansiyonel ürünlere olan talep azalıyor. LED’e dönüş oldukça fazla. Fuarda da bunu hissettik. Burada rakipler de olsa; tüketici ve trendler LED pazarını büyütüyor. LEDVANCE olarak, hem armatürlerimizde hem de lambalarımızda ürün gamımızı büyütüyoruz. Hem bayilerimize hem de son tüketiciye farklı bütçe ve çözüm seçeneklerinde ürünler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Aydınlatmada trendleri belirleyen ve ürünleriyle öne çıkan LEDVANCE’nin endüstriyel alanlar, ofisler, perakende noktaları, depolar, otoparklar gibi kullanım alanı geniş armatür ürün gamı; teknolojik tasarımları ve enerji tasarrufu sağlayan özellikleriyle fuarda dikkat çekti.

LEDVANCE, fuarda dekoratif aydınlatmada dikkat çeken OSRAM markalı retrofit lambaları da görücüye çıkardı. Cam muhafazalı, enerji tasarrufu sağlayan retrofit lambalar, tasarımlarıyla geçmişe atıfta bulunuyor. LEDVANCE’nin özel koleksiyonu ‘Edition 1906’ da yer alan vintage lambalar da fuarda ziyaretçilerden tam not aldı.

LEDVANCE Hakkında:
Yaklaşık 9.000 çalışanıyla ve 120’den fazla ülkede faaliyet gösteren LEDVANCE profesyonel kullanıcılar ve perakende müşteriler için dünyanın önde gelen genel aydınlatma sağlayıcılarından biridir. Alman OSRAM’ın geleneksel aydınlatma işinden çıkmasıyla LED lambaları, standartlaştırılmış LED armatürleri, akıllı ev ve yapı çözümleri LEDVANCE markasıyla faaliyetlerine devam etmektedir. 2017 yılından beri, LEDVANCE stratejik yatırımcı IDG Capital’in liderliğinde ve önde gelen Çinli aydınlatma şirketi MLS ve finansal yatırımcı Yiwu’nun liderliğinde bir konsorsiyuma aittir. 2016 yılında LEDVANCE yaklaşık 1,9 milyar Euro ciroya ulaşmıştır. Şirket ABD ve Kanada pazarında OSRAM ve SYLVANIA markalarını kullanmaya devam etmektedir.

IDG Capital hakkında:
1993 yılında kurulan IDG Capital, Çin pazarına giren ve sadece Çinli şirketlere odaklanan ilk yabancı girişim sermayesi şirketlerinden biridir. IDG Capital’in portföyünde 500’den fazla şirket bulunmaktadır. IDG Capital şu anda toplam 10 milyar ABD doları tutarında varlıkları yönetiyor.

MLS hakkında:
MLS, Çin Guangdong’da bulunan yüksek teknoloji aydınlatma şirketlerinden biridir. Şirket, 2015’ten bu yana Shenzhen borsasında işlem görmektedir. Aylık 70 milyar adede ulaşan LED üretim kapasitesiyle dünya çapında ilk 10 şirket arasında yer almaktadır. MLS, LED endüstrisini geliştirmeye kendisini adayarak; çevre dostu enerji tasarrufuna sahip aydınlatma ürünleri üretmektedir. 2017 yılında LEDVANCE’i bünyelerine katmışlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir