19 Haziran 2018 Salı
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Murat Kurum: Ülkemizin geleceği için 50 projemizle buradayız
Nuvo Dragos

Murat Kurum: Ülkemizin geleceği için 50 projemizle buradayız

Dubai’de her yıl yapılan Emlak Fuarı “Citycape Global 2017” bugün kapılarını açtı. Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşen fuarda basınla bir araya gelen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum sektöre ve Emlak Konut çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Dubai’de yapılan Citycape Global 2017 Fuar’ına öncelikle katılım nedenini anlatan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak ülkemizde sektörel olarak gerçekleşen faaliyetleri tanıtmak için bir nevi geleceğe yatırım için buradayız” dedi.

Emlak Konut GYO olarak 50 proje ile fuarda yerimizi aldık

Geçen senelere oranla Dubai Emlak Fuar’ına katılımda düşüş yaşandığını kaydeden Murat Kurum, ” Bu yıl buraya 6 Türk firması katılım gösterdi. Geçen senelere oranla bu sayının azaldığının farkındayız. Bunun genel konjonktürle ilgili olduğunu düşünüyorum. Emlak Konut GYO olarak bu tür fuarların ülkemizin tanıtım faaliyetlerine de etki ettiğini bilerek tüm fuarlara katılıyoruz. Biz bu yıl da Emlak Konut GYO olarak 50 projemizle bu fuarda yer aldık. 50 proje demek 50 inşaat firması demektir. Bu sene 15 milyarlık ihale hedefimiz vardı. Bunun yaklaşık 13 milyarını yaptık yıl sonuna kadar da 15 milyara tamamlamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Yıl sonuna kadar yapılacak ihalelerle ilgili bilgi veren Kurum, ” Uzun uğraşlarla tasarladığımız ve küçük tanıtımlarla hayata geçireceğimiz “Bizim Mahalle” adlı projemizin orada 2 tane hasılat paylaşımlı yerimiz var. Florya, Ankara’da Devlet Mahallesi, Galatasaray’a ait Florya ve Nişantaşı arsalarımızla ile ilgili de yıl sonuna kadar ihaleleri tamamlamış olacağız” dedi.

Kuzey Yakası 700 milyon lira yatırım değerine sahip

İsmini bulunduğu bölgeye vereceğini düşündüğümüz Kuzey Yakası projemizde arsa maliyetiyle birlikte 700 milyon liralık bir değere sahip. Tamamen sosyal içerikleri ön plana alınarak tasarlanan projede spor alanları, hayvanat bahçesi, yürüyüş alanları ve göletler yer alacak. Bu projede ofisleri 9 Eylül’de satışa sunduk. Ülkemizin geleceğine inanıyoruz, yatırımlarımıza son sürat devam edeceğiz.

Gayrimenkul fiyatları daha da altına inmeyecek 

Yatırımın tam zamanı olduğunu vurgulayan Kurum sözlerine şöyle devam etti:

“Ülkemizin ekonomik büyümesi ve İnşaat sektörünün büyümesi devam ediyor. Bunu büyüme rakamları da gösteriyor. 2017 için konulan hedefler var. Bu hedeflere uzak değiliz. Ülkemizde gayrimenkul fiyatları şu an bulunduğu rakamların daha da altına inmeyecek. Yatırım yapmak isteyenlerin gayrimenkulün en düşük seviyede olduğu bu dönemi değerlendirmesini öneriyorum. İnşaat maliyetleri ve arsa maliyetlerinin sürekli yükselişte olduğunu görüyoruz”

Şimdi al ödemelere 2019’da başla

Gayrimenkulde fırsat döneminin olduğunu ve Emlak Konut olarak yüklenicilerle birlikte yeni bir kampanyanın 15 Eylül’de başlayacağını duyuran Murat Kurum, ” Şimdi al 2019’da öde” kampanyasına tüm yüklenicilerimiz dahil oldu. Kampanya 15 Eylül’de başlıyor. Bu kampanya ile evinizi alıyorsunuz ve 2019’a kadar hiçbir ödeme yapmıyorsunuz. Bunu yapabilmek için vatandaşa doğru anlatımla birlikte bankaların faiz oranlarına katkı sağlamak gerekiyor. Bu katkılar da yüzde 15 -20′ lere varıyor. Dolayısıyla alanlar yine yüzde 15-20 avantajlı olacak diyebiliriz. Emlak Konut’un tüm projeleri bu kampanyaya dahil olacak ve bu fırsatı yatırım yapmak isteyenlerin kaçırmaması gerektiğini yatırımın en doğru zamanı olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Esen Şahin – Emlak Gazetesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir