15 Temmuz 2020 Çarşamba
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Nef arsa geliştirip satacak
erden timur

Nef arsa geliştirip satacak

Son 4 yılda 18 projede 6 binin üzerinde konut teslimi gerçekleştiren Nef,  arsa geliştiriciliğine başladı. Kızılırmak üzerinde yer alan ve Türkiye’nin en büyük 3. baraj gölü olan Hirfanlı Barajı’na 1 kilometre cepheli “Nef City 82 ” adında yeni bir proje hayata geçiren şirket, konut yerine arsa satacak.

Kırşehir’deki 2.5 milyon metrekarelik proje alanındaki arsalar parsel ve hisse olarak alınabiliyor. Plana uygun olması durumunda 1 adet hisse 1 adet daireye denk geliyor. Projede 12 bin 818 lira peşinat ve 49 aylık ödeme takvimi ile ayda 610 liralık firma bünyesinde taksit imkânı sunuluyor.

İmarlı olarak satılan arsaların tapu teslimi hemen yapılıyor. Hem yılı değerlendirmek hem de 2020 hedeflerini açıklamak üzere önceki gün İstanbul’da gazetecilerle bir araya gelen Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Türkiye’nin başka kentlerinde de benzer şekilde arsa geliştirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. 2019 yılında 782 konut satarak 900 milyon lira ciro elde ettiklerini belirten Timur, “2020 yılında ciromuzu yüzde 30’un üzerinde artışla 1.2 milyar liraya yükseltmeyi öngörüyoruz” dedi. 2019 yılında yurtdışı projelere ağırlık verdiklerini ifade eden Erden Timur, Londra’da içinde bulundukları projelerde yaşamın başladığını, New York’taki projenin inşaatının devam ettiğini bildirdi.

YURTDIŞINDA 5 PROJE
Yurtdışındaki projelerinin toplam değerinin 507 milyon dolar olduğunu kaydeden Timur, “Avrupa’da yeni dönem planlarımızda Almanya öne çıkıyor. Biri Frankfurt biri Hannover’de olmak üzere iki proje için çalışmalara başladık. Bu şehirler dışında Almanya’da üç farklı proje daha geliştirmek istiyoruz. Bunun yanında New York ve Kazakistan’ta da var olan projelerimize ilave olarak birer yeni projeyi daha hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Yurt dışı projelerin yanı sıra yurt içinde de yatırıma devam edeceklerini vurgulayan Erden Timur, “Bu yıl İstanbul’da iki proje hedefimiz var. Bunların biri Beykoz’da olacak. Bu iki projenin dışında Bebeköy’de de farklı bir konsept düşünüyoruz. 2020’de diğer bir önemli işimiz Çekmeköy’de yeni bir projenin satışı olacak. Bunun dışında Bodrum’da da küçük metrekareli ama fiyat olarak daha ulaşılabilir bir proje için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Öğrenci yurdu alanındaki markaları Novu’da doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığını  söyleyen Timur, “Sütlüce ve Kağıthane’de bulunan arsalarımızda yeni yurtlar inşa etmek için hazırlıklarımızı tamamladık. Ruhsatlarımızı aldık, bu iki bölgede toplam bin 200 öğrencinin yaşayacağı yurtlar geliştireceğiz” dedi.

Küçük ev üretip ihraç edecek
Nef olarak her zaman inovasyonu ön planda tuttuklarını söyleyen Erden Timur, “Şimdi hedefimiz yurt dışındaki küçük metrekareli evlerin iç dizaynını tamamen Türkiye’de üretip; bu evleri konteynırlarla yurt dışına götürüp orada montajını yapmak. Bunun için ilk pilot uygulamayı Almanya’da yapmayı hedefliyoruz. Bu konuda yaklaşık 2 yıldır dünyanın en ünlü tasarımcılarından birisiyle çalışıyoruz. Bununla ilgili detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağız” şeklinde konuştu.