17 Mayıs 2020 Pazar
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Özcan Tahincioğlu’ndan kentsel dönüşüm uyarısı
özcan tahincioğlu

Özcan Tahincioğlu’ndan kentsel dönüşüm uyarısı

TÜRK gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Tahincioğlu, perakende, otel, ofis, konut ve alışveriş merkezi projelerinin yanı sıra kentsel dönüşüm projeleri de hayata geçiriyor.

2014 yılından bu yana grup şirketlerinden Nidapark ile butik projelere imza atan Tahincioğlu, Bağdat Caddesi’nde bugüne kadar 12 projeye imza attı. Kalamış, Fenerbahçe, Göztepe, Erenköy ve Suadiye’de arsa paylaşımı ile yapılan kentsel dönüşüm projeleri üreten Nidapark 3+1,4+1 ve dubleks tipindeki daireleri satışa sunuyor.

Kentsel dönüşüm projelerinin sektörün geleceğini belirleyeceğine dikkat çeken Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkam Özcan Tahincioğlu, “Biz Tahincioğlu olarak, Bağdat Caddesi etrafı dışında birkaç bölgede de kentsel dönüşüm projesi yapmaktayız. Şu anda Beykoz’da, Ataşehir’de, Zeytinburnu’da, çeşitli kentsel dönüşüm projeleri üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. Kentsel dönüşümü hızlandırmak ve uygulanabilir hale getirmek için Çevre ve  Şehircilik Bakanlığı’nın yeni düzenlemeler üzerinde çalıştığını hatırlatan Tahincioğlu, “Gelişmiş ülkelere göre yüksek olan nüfus artışımız, gitgide küçülen ve bireyselleşen aile yapımız karşısında sürekli artan bir konut talebiyle karşı karşıyayız. Bu faktörlerin üzerine depreme dayanıldı yapı ihtiyacımızı da eklediğimiz zaman kentsel dönüşüm hepimiz için bir çıkış yolu ve ihtiyaç olacak” dedi.

Kentsel dönüşüm çalışmalarında hak sahipleri ile anlaşmalım zorluğuna da değinen Tahincioğlu, dönüşümün istenilen hızda derlemediğini belirterek “Bazı hak sahipleri tarafından ‘ben sona kalayım daha fazla alırım’ bakışı olabiliyor. Bu yaklaşım maalesef tüm süreci negatif etkiliyor ve diğer hak sahiplerini mağdur ediyor. Teknik, yapısal ve finansal anlamda yeterli olmayan şirketlere verilen imzalar nedeniyle de süreçler uzayabiliyor. Ama artık gayrimenkul sektörü gelişiyor. Halkımız kentsel dönüşümde öz sermayesi güçlü güvenilir firmalara yönelmeliler. Bunu yapacak çok şirket var” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir