6 Ağustos 2020 Perşembe
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Rekor kıran Başakşehir Avrasya Konutları’nda satışlar sürüyor
başakşehir avrasya konutları

Rekor kıran Başakşehir Avrasya Konutları’nda satışlar sürüyor

Başakşehir’de bugüne kadar 9 projeye imza atan Fuzul Yapı, bölgedeki onuncu Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımlı Başakşehir Avrasya Konutlarını satışa sundu. 600 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen projenin ilk günden ilgi gördüğünü ifade eden Fuzul Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, “Başakşehir’deki projelerimizle bölgenin öncelikli markası haine gelmiştik. Emlak Konut ile yaptığımız güçlü işbirliği ile ilçemize yeni bir değer daha katıyoruz’’ mesajını verdi.

Yatay mimarisi ile geniş peyzaj alanlarıyla huzurlu bir yaşam ortamı sunan Başakşehir Avrasya Konutları projesinde evler 770 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 453 konuttan oluşan projede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 tipi daire seçenekleri bulunuyor. Yüzde 5 peşinat ve taksit ödemelerine üçüncü yılda başlayarak satın alınabilecek dairelerin anahtar teslimi ise 2023’de yapılacak.

mahmut-akbal

Bir günde toplam 453 dairenin 405’inin satışını tamamlayan şirket, 663 milyon TL hasılat elde ettiğini açıkladı. Kamu bankalarının konut kredi faizini tarihin en düşük seviyesine düşürmesi ve Emlak Konut GYO’nun 2 yıl ödemesiz kampanya düzenlemesi ile konut pazarının hareketlendiğini belirten Mahmut Akbal,”Satışa çıktığımız Başakşehir Avrasya projemizde bir günde 405 konut sattık. Bu rekorlar aslında gayrimenkulde bekleyen talebin harekete geçtiğini, eve ulaşamayan kitlelerin de uygun faizlerle bu fikirlerine gerçeğe dönüştürmeye başladığını görüyoruz.” diye konuştu.

Başakşehir’de daha önce 9 proje hayata geçirdiklerini hatırlatan Akbal, “Bu projelerin her birinde yatırımcılarımıza ortalama yüzde 76 prim kazandırmıştık. Dolayısıyla 5 binden fazla sadık müşteri portföyümüz oluşmuştu. Sadece onlara yönelik kapalı bir duyuru ile satış gerçekleştirdik ve projemizin yarısından fazlasını sattık” dedi. Başakşehir Avrasya projesini 2023 Haziran’da teslim etmeyi planladıklarını belirten Akbal “Avrupa’nın en büyük sağlık kompleksi Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin karşısında ilk proje olan Başakşehir Avrasya Konutları, İbn Haldun Üniversitesi’nin yakınında olmasının yanı sıra metro durağının da yanı başında olması sebebiyle önemli bir konuma sahip” dedi.