21 Haziran 2018 Perşembe
Ana Sayfa / Dünya / Sanal para Bitcoin gayrimenkul sektörüne girdi
Nuvo Dragos
bitcoin

Sanal para Bitcoin gayrimenkul sektörüne girdi

Dünyada büyük merak uyandıran ve değeri bir inip, bir çıkan ‘sanal para’ Bitcoin şimdi de gayrimenkul sektörüne girdi. Dubai’de inşa edilecek bir konut projesinin lüks daireleri Bitcoin’le satışa çıkarıldı.

İngiliz yatırımcılar Michelle Mone ve Doug Barrowman, 325 milyon dolarlık projede 150 dairelik ilk etap için Bitcoin’le ödeme kabul edeceklerini duyurdu. ünyada büyük merak uyandıran ve değeri bir inip, bir çıkan ‘sanal para’ Bitcoin şimdi de gayrimenkul sektörüne girdi. Dubai’de inşa edilecek bir konut projesinin lüks daireleri Bitcoin’le satışa çıkarıldı.

CNBC’nin haberine göre, projedeki stüdyo dairelerin fiyatı 33 Bitcoin’den, yani yaklaşık 134 bin dolardan başlıyor. İki tane 40 katlı kuleden oluşan Aston Plaza ve Rezidans, 223 bin metrekarelik bir proje.

Yatırımcılardan Michelle Mone, 21 yıllık tasarımcı ve barones unvanına sahip. Mone, “Burası Bitcoin ile alabileceğiniz ilk büyük proje. Daha önce Bitcoin ile bir ev ya da bir daire satıldığı olmuştur ama 325 milyon dolarlık bir proje hiç satışa çıkmadı. Bu işe dahil olmak heyecan verici. Bitcoin geleceğin parası. Her şey kayıt altında olduğu için şeffaf. Ben barones unvanına sahibim. Şüpheli bir alan olsa girmem” yorumunu yaptı.

Bir kaç yıldır sanal paraya yatırım yapıyorum. İşin giderek büyüdüğünü gözlüyorum. Artık bu iş öncü yatırımcılardan tabana doğru yayılıyor. O yüzden herhangi bir sanal para veya Bitcoin’le ev ya da arsa ödemesi kabul etmek mantıklı” diye konuştu.

Eylül 2019’da tamamlanacak projede tüm etaplar bittiğinde 1000 daire ve bir alışveriş merkezi olacak. Bitcoin ile satış BitPay üzerinden yapılacak. BitPay CEO’su Stephen Pair, “Gayrimenkul artık dünyanın her yerinden e-posta gönderme hızında alınacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir