17 Ocak 2019 Perşembe
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Serdar Bilgili: Gayrimenkulde alım zamanı
zirve 16

Serdar Bilgili: Gayrimenkulde alım zamanı

GYODER’in, bu yıl 16’ncısını gerçekleştirdiği Gayrimenkul Zirvesi bugün İstanbul’da gerçekleştirildi.

‘Gayrimenkul Sektörü ile DNA’nız Uyuştu mu?’ başlıklı oturumda Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ve The Land of Legends Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince konuştu.

Tekstil sektöründeki birikimlerini hep gayrimenkul sektöründe değerlendirdiğini söyleyen Serdar Bilgili, “Günlük işimde kazandım ama servetimi gayrimenkulde yaptım” dedi. Sektöründe dibe yakın olduğunu ve yukarı çıkışın gerçekleşeceğini inandığını ifade eden Bilgili, “Gayrimenkulun bazı dönemleri var. Bazen 5’te 1’ine satamazsınız Bazen ise kapınızda kuyruklar olur.  Arzın bu kadar yüksek olduğu dönemde 3 bin konut yapmak şu anda tam zamanı olmayabilir ama 3 bin konut alıp daha sonra satarsanız bu daha iyi bir yatırım olacaktır” diye konuştu.

Gayrimenkul sektörüne 15 yıl önce Romanya’dan adım attıklarını belirten Murat Özyeğin ise işbirlikleri yaparak ilerlemenin önemli olduğunu inandıklarını vurgulayarak, “Herkesin kendi iyi bildiği işe odaklanması gerekiyor. Biz de geçmişte o yaptıysa ben de yaparım diyerek hatalar yaptık. Şimdi başta konut olmak üzere gayrimenkulün farklı ürünlerini işbirliği içinde ortaya çıkarmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Fettah Tamince de sektörün kötü bir dönemden geçtiğini belirterek, “Dubai’de insanlar 2008 krizinde arabalarını havalimanlarına bırakıp kaçtılar ama şu anda ayda binlerce konut satılıyor. Eğer ürününüz değerliyse ve potansiyeli varsa değeri kaybolmaz” diye konuştu.