15 Temmuz 2020 Çarşamba
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Tahincioğlu 5 projeye başlayacak

Tahincioğlu 5 projeye başlayacak

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, döviz kurundaki yukarı yönlü hareket nedeniyle inşaat maliyetlerinde önemli oranda artış yaşandığını belirterek “Konut fiyatlarında artış olmamasını imkân dâhilinde görmüyorum. Çünkü üretici firmalar, bu durumu bir müddet taşır. Bir müddet kardan yiyebilir. Ama dolar türünden maliyet artışı önemli oranda. Onun için bunun 1 senede fiyatlarda karşılığı olacak. Fiyat artışları kaçınılmaz” dedi.

Şu an lira türünden olan, makul fiyatlı yerlerin orta vadede yatırımcılara gelir getireceğini kaydeden Tahincioğlu, faiz, kur ve arsa bedellerinin sektörün kar oranını geriye çektiğini anlattı. Küçük oyuncuların sektörden çekilebileceğini kaydeden Tahincioğlu, büyük firmaların proje sayısının artacağını ifade etti.

5 yeni proje yolda

Nidapark markasıyla 3 yıl içinde İstanbul’da 10 milyar lira değerinde 5 proje hayata geçireceklerini ifade eden Tahincioğlu, kentsel dönüşüm projelerine ağırlık vereceklerini söyledi. Nidapark Başakşehir projesinin tanıtım toplantısında konuşan Tahincioğlu, metrekaresi 3 bin 600 liradan satışa çıkardıkları 374 konutluk projeye 500 ön talep aldıklarını bildirdi. Bölgenin İstanbul’da hastanesi, okulları ve yollarıyla en iyi planlanmış alanlardan biri olduğuna dikkat çeken Tahincioğlu, Başakşehir’e yatırım yapmaya sürdüreceklerini söyledi. 5 bloktan oluşan Nidapark Başakşehir projesinde büyüklükleri 88 ile 314 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatı 459 bin liradan başlıyor.

Emlak Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir