15 Kasım 2019 Cuma
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Tahincioğlu yatırıma tam gaz devam edecek

Tahincioğlu yatırıma tam gaz devam edecek

Tahincioğlu Gayrimenkul İstanbul’daki yeni projesi Nidapark Bomonti’yi bugün düzenlediği basın toplantısı ile satışa çıkardı. Toplantıya Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu ve Genel Müdürü Alpaslan Çalım katıldı.

250 milyon dolar yatırım  bedeliyle hayata geçireceğimiz Nidapark Bomonti projemizde isteyene manzara, isteyene teras ve isteyene bahçe keyfi sunuyoruz diyen Özcan Tahincioğlu, ” Şehrin kalbinde hayata geçirdiğimiz Nidapark Bomonti projesinde insanların hayatını kolaylaştıracak meydanlar ile fark yaratacağız. 599 konut, 60 ofis ve 18 cadde mağazasından oluşan Nidapark Bomonti’de 3 yıl sonra yaşamın başlamasını öngörüyoruz” dedi.

Projelerini uluslararası arenada da tanıtmaya önem verdiğini vurgulayan Tahincioğlu, “Türkiye ekonomisine değer katmaya çalıştığımız bu tür projelerimizde yurt dışında organize edilen bir çok fuarda yer alarak kendimizi ifade etmeye ve ülkemizi temsil etmeye çalışıyoruz. Bu projemizi de yakın zamanda Dubai Cityscape Fuar’ında görücüye çıkardık. Orada çok yoğun bir ilgiyle karşılaştık bu da bizim için önemliydi. Nitekim bugünkü lansman sonrasında da gerek bölgede fark yaratan proje olmamızla gerek bölge fiyatlarına oranla çok avantajlı çıkış fiyatımızla yerli yatırımcımızdan da projemizin ciddi ilgi göreceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Gayrimenkul sektöründe hareketli dönemlerin yaşandığını ifade eden Özcan Tahincioğlu, ” 2017 yılının üç çeyreğini yapılan kampanyalarla çok iyi geçirdik. Emlak Konut’un başlattığı “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyası sektöre çok ciddi hareket ve canlılık getirdi. Emlak Konut öncülüğünde son çeyrekte başlayan “Şimdi al 2019’da Öde” kampanyasına bizde  Tahincioğlu olarak Nidapark Kayaşehir ve Nidapark Küçükyalı projelerimizle katıldık. Şu anda kampanyaya ilgi çok yoğun inşallah böyle devam eder. Önümüzdeki dönemlerde de bu tür kampanyalarla ülkemizin ekonomisini desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

2018 yılında da sektörün önemli oyuncularından biri olarak hiç hız kesmeden yatırımlarımıza devam etmeyi hedefliyoruz diyen Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Karma kullanımlı projelerimiz devam edecek. Bu yılın son çeyreğinde açıklayacağımız yine karma konsepte İstanbul’da İstinye ve Kağıthane’de iki yeni projeye başlayacağız. 2018-2020 yıllarında gayrimenkul projelerinden yıllık ortalama 3.5-4 milyar lira ciro öngörüyoruz. Büyümemizi sürdürürken verdiğimiz kaliteli hizmetler dışında tüketim nezdinde toplumsal anlamda hayata geçirdiğimiz projelerle de fark yaratmak istiyoruz. Kültür – Sanat – Eğitim başta olmak üzere pek çok projeye verdiğimiz desteği Türkiye Basketbol Federasyonuyla gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle geçtiğimiz aylarda spor alanına da taşıdık. Tahincioğlu olarak Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsoru olduk”

Gayrimenkul geliştiricilerin sermaye piyasası araçlarını yeterince kullanmadığına dikkat çeken Tahincioğlu, “Önümüzdeki dönemde gayrimenkul yatırım fonları ile daha sıkı bir çalışma içinde olacağız. Gayrimenkul yatırım fonları projelerimize yatırım yapıyor. Bu konuda ciddi uzmanlar kılı kırk yaran pazarlıklar söz konusu. Daha yeni 320 milyon liralık satış yaptık. Yakın zamanda küçük çaplı bir satışımız daha oldu. Gayrimenkul yatırım fonları ile daha sıkı çalışmalar yaparak bunları artırarak ilerlemek istiyoruz” dedi.

Gayrimenkul sektörüne ve satışlara yönelik değerlendirmelerde bulunan Tahincioğlu, “Geçtiğimiz yıl çok sıkıntılı bir dönem yaşadık. Bu sıkıntılı süreci yapılan kampanyalarla aşmaya çalıştık. Emlak Konut GYO’nun öncülüğünde başlatılan bu kampanyalar sıkıntılı günleri aşmamızı sağladı. İnşaat sektöründe geliştiricilerin kurumsal ve finansal alt yapılarını hazırlamış olmaları gerekiyor. Sektörümüz artık bu altyapıları ciddi şekilde oluşturmuş firmalara sahip. O nedenle satışlar konusunda bir tıkanma sektörde kaotik bir dönem görmüyorum” şeklinde konuştu.

Esen Şahin – Emlak Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir