19 Nisan 2019 Cuma
Ana Sayfa / TOKİ / TOKİ Erzurum Aziziye Ilıca 2.Etap başvuruları başlıyor
toki 356

TOKİ Erzurum Aziziye Ilıca 2.Etap başvuruları başlıyor

Erzurum Aziziye Ilıca 2.Etap projesi kapsamında TOKİ tarafından inşa ettirilmekte olan 3+1 nitelikli 126 adet konut 12 – 19 Eylül 2018 tarihleri arasında  T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’ nin Erzurum ili şubeleri aracılığı ile kuralı satış yöntemi ile satışa sunulacak.

Konut alıcılarının başvuruları 3 kategoride kabul edilecek:

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri” (Sosyal Güvenlik Kurumundan Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar)

2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlar”

3. Kategori olan “Diğer Konut Alıcı Adayları”

Proje kapsamında satışa sunulan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, 01 Ekim 2018 tarihinde başvuruda bulunanlar ve noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” çekim işlemleri kategori önceliğine göre gerçekleştirilecek.

TOKİ Erzurum Aziziye Ilıca 2.Etap’ta 105 metrekare büyüklüğündeki dairelerin fiyatı 163 bin lira ile 182 bin lira arasında değişiyor. Yüzde 10 peşinat ile 96 ay, yüzde 15 peşinatla 108 ay, yüzde 25 peşinatla 120 ay vade yapılabiliyor.

Borç bakiyesi ve aylık taksitler, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacak.

Hemen teslim konutların ilk taksit ödeme tarihi; sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay itibariyle başlatılacak.

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacak.