17 Mayıs 2020 Pazar
Ana Sayfa / TOKİ / TOKİ İzmir Kemalpaşa’da 397 konutu satışa çıkardı
konut

TOKİ İzmir Kemalpaşa’da 397 konutu satışa çıkardı

TOKİ İzmir Kemalpaşa Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen 397 adet konut, 05 – 29 Mart 2019 tarihleri arasında satışa sunuldu.

Söz konusu tarih aralığında başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin İzmir’deki tüm şubeleri aracılığıyla yapılabilecek. Başvuruların konut adedinden fazla olması halinde 12 Nisan 2019 günü kura çekilecek.

TOKİ İzmir Kemalpaşa konutlarının satış fiyatı ortalama 249 bin lira seviyesinde. En düşük taksit tutarı ise bin 566 lira.

3+1 tipinde tasarlanan konutların şerefiyeli satış fiyatları, ilk dönemsel artış tarihi ile sözleşme imzalama işlemlerine ilişkin detaylar ileri bir tarihte belirlenecek ve ilan edilecek.

Başvuru bedeli olarak 2 bin lira ve sözleşme imzalama aşamasında yüzde 10, yüzde 15 ve yüzde 25 peşinat seçeneklerinden biri tahsil edilecek.

Satış bedelinden peşinat miktarının düşülmesinden sonra borç bakiyesi yüzde 10 peşinat için 96 ay, yüzde 15 peşinat için 108 ay ve yüzde 25 peşinat için 120 ay boyunca aylık taksitler halinde tahsil edilecek.

Taksit ödemeleri, sözleşme imzalama tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacak. Borç bakiyesi ve aylık taksitler, sözleşme imzalama tarihine bakılmaksızın, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacak.

Başvuru şartları

Konut satın almak için başvuruda bulunanların İzmir İli Kemalpaşa İlçe sınırları içerisinde son 1 yıldır ikamet ediyor olması veya İzmir İli Kemalpaşa Nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor.

Yine konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak.