19 Haziran 2018 Salı
Ana Sayfa / TOKİ / TOKİ Kayaşehir konutlarına 1 günde 2 bin 155 kişi başvurdu
Nuvo Dragos

TOKİ Kayaşehir konutlarına 1 günde 2 bin 155 kişi başvurdu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ( TOKİ ) tarafından İstanbul Kayaşehir’de satışa sunulan bin 892 konut için ilk günde 2 bin 155 başvuru yapıldı. 

İstanbul Kayaşehir’de TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan İstanbul Kayaşehir Konutları’nda toplam bin 892 konut yer alacak. Başvuruları 5 Eylül’de başlayan ve son başvuru tarihi 20 Eylül olan Kayaşehir Konutları için 4 Ekim’de yapılacak kura ile ev sahipleri belirlenecek.

Daha ilk günden satışa çıkarılan daire sayısından fazla talep alan İstanbul Kayaşehir Konutları için 79 şehit yakını ve 106 engelli de konut sahibi olmak için müracaatlarını yaptı.

TOKİ Kayaşehir Konutlarına bir günde gelen yoğun talep üzerine değerlendirmede bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, Hemen bayram sonrasında ve bir günde gelen yoğun talebin sevindirici olduğu ve sektöre yönelik önemli mesajlar verdiğini söyledi. Bu taleplerin sektörün önümüzdeki dönemde daha da büyüyeceğinin önemli bir göstergesi olduğunu vurgulayan TOKİ Başkanı Turan, dar ve orta gelirli vatandaşın ciddi konut ihtiyacının olduğunu ve orta gelirli için üretilen konutlara ilginin sektörün temsilcilerine önemli bir yönlendirme sağlayabileceğinin altını çizdi.

Sadece alt gelir grubundan insanların yaşadığı yerde semt, mahalle oluşmaz

Kayaşehir bölgesine üst gelir grubu içinde konutlar geliştirildiğini ifade eden Turan, “Biz burada bir mahalle konseptinde yaşam sunmak isteyerek yola çıktık. Kayaşehir bölgesine 2 bine yakın konut için TOKİ olarak girişimde bulunduk. Burada yatay mimari ile mahalle konseptini inşa etmeyi hayal ettik. Mahalle konsepti sadece yatay mimari yapmakla oluşturulan bir şey değil farklı gelir gruplarının da bir arada yaşayabilmesiyle oluşan bir olgu. Bunun için şimdi bizde burada alt ve orta gelir grubuna aynı anda bu fırsatı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

TOKİ İstanbul Kayaşehir Konutları için önemli bilgilendirme:

Başvurular 5 Eylül – 20 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası’nın İstanbul’daki tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek.

TOKİ Kayaşehir 2017 fiyat listesi şöyle:

1+1 daireler 144 bin – 283 bin lira
2+1 daireler 220 bin – 411 bin lira
3+1 daireler 339 bin – 477 bin lira

TOKİ Kayaşehir 2017 ödeme planına göre yüzde 25 peşinat verenler 120 ay, yüzde 40 peşinat verenler 144 ay vade yapabiliyor. Taksit miktarları peşinata göre 603 lira ile 2 bin 983 lira arasında değişiyor.

Taksit ödemeleri, sözleşme imzalama tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacak.

Borç bakiyesi ve aylık taksitler, sözleşme imzalama tarihine bakılmaksızın, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacak.

İlk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2018 tarihinden itibaren başlatılacak.

Esen Şahin – Emlak Gazetesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir