20 Mart 2019 Çarşamba
Ana Sayfa / TOKİ / TOKİ Samsun Tekkeköy başvuruları 24 Nisan’da başlıyor
memur

TOKİ Samsun Tekkeköy başvuruları 24 Nisan’da başlıyor

TOKİ Samsun Tekkeköy projesi kapsamında inşa ettirilen 221 adet konut satışa çıkartılıyor.

24 Nisan – 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında T.C. Halk Bankası A.Ş.’nin yetkili tüm şubeleri aracılığı ile başvurulu yapılabilecek projede 3+1 tipinde tasarlanan daireler yer alıyor.

108 metrekare büyüklüğündeki konutların fiyatı 145 bin ile 182 bin lira arasında değişiyor.

TOKİ Samsun Tekkeköy projesinde yüzde 10 peşinat ile 96 ay, yüzde 15 peşinat ile 108 ay, yüzde 20 peşinatla 120 ay vade yapılabilirken, taksit miktarları 907 ile bin 710 lira arasında farklılık gösteriyor.

Borç bakiyesi (dolayısıyla aylık taksitler), sözleşme imzalama tarihine bakılmaksızın, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacak. İlk taksit ödemeleri, sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay başlayacak olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2019 tarihinden itibaren başlatılacak.

TOKİ Samsun Tekkeköy projesine başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce TOKİ’den konut satın almamış ve Toplu Konut İdaresi’nden kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak

TOKİ Samsun Tekkeköy konutlarına başvurular eğer daire sayısından fazla olursa 23 Mayıs 2018 tarihinde kura çekilecek.

Konutlar, anahtar teslim tarihinden 1 yıl sonrasına kadar üçüncü kişilere devredilemeyecek