25 Haziran 2018 Pazartesi
Ana Sayfa / TOKİ / TOKİ Uşak müzayedesinde 132 milyonluk satış
Nuvo Dragos

TOKİ Uşak müzayedesinde 132 milyonluk satış

Emlak pazarlama şirketi Turyap, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi(TOKİ)’nin mülkiyetinde bulunan Uşak kentsel dönüşüm alanındaki dükkanlar için açık artırma düzenledi. Müzayede hem katılım sayısı hem de uzun süren açık artırma yarışı ile bir rekora imza attı. 1000 kişinin katıldığı açık artırma 12 saat sonunda 132 milyonluk satışla sonuçlandı.

Müzayedede, muhammen bedel toplamı 102 milyon olan 322 dükkan için teklif alındı. Fiyatı 77 bin liradan başlayan dükkanlar 30 milyonluk artışla toplamda 132 milyon liradan işlem gördü. En büyük fiyat artışları konutların altında bulunan dükkanlarda yaşandı. Taşınmazlar %25 peşin, 120 ay vade ile satıldı.

Kentsel dönüşüm alanındaki dükkanlara Uşak halkı büyük ilgi gösterdi. Sabahın erken saatlerinde kayıt için kuyruklar oluştu. Katılımcılar salonda izdiham yarattı. Saat 11:00’de başlayan açık artırma gece 23:00’e kadar devam etti.

30 m2’den 472 m2’ye değişen büyüklüklerdeki iş yerleri; giyim, gıda, hızlı tüketim malları satışı, büro mobilyaları, ofis, ev tekstili, beyaz eşya, ayakkabı, market, banka, sigorta, mimarlık büroları, fabrikaların iletişim ve operasyon merkezleri gibi ticaret ve iş kolları için değerlendirilecek.

Tabakhane, modern ticarethaneye dönüştü

TOKİ ve Uşak Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi ile Uşak’ta yeni bir kent merkezi inşa edildi. Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi; şehir merkezinde bulunan, tabakhane bölgesindeki toplam 91.07 hektarlık bir alanı kapsıyor. Dönüşüm alanı; deri işletmelerinin büyük kısmının boşalttığı, çoğunluğu boş ve yıpranmış fabrika binalarından oluşuyor.

Eski Tabakhane Bölgesi olarak bilinen günümüz ihtiyaçlarını karşılamayan, fonksiyonunu yitirmiş derici esnaf imalathanelerinin bulunduğu bölge; Belediye Hizmet Binası, Defterdarlık ve bazı kamu kuruluşlarının da proje içerisinde faaliyet göstermesiyle Uşak ilinin yeni ticaret ve yaşam merkezi haline gelecek.

Yaklaşık 5000 kişinin ikamet edeceği yeni yaşam merkezinde ticari anlamda büyük bir sirkülasyon yaşanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir