19 Mart 2019 Salı
Ana Sayfa / TOKİ / TOKİ’nin 110 arsası 346 milyon liraya satıldı
Mehmet Ergün Turan TOKİ

TOKİ’nin 110 arsası 346 milyon liraya satıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), açık artırma ile yatırımcılara 20 ilde sunulan arsaların yoğun talep gördüğünü duyurdu.

TOKİ’den yapılan açıklamaya göre, 8 Mart 2018 günü TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde, İstanbul Halkalı’daki Hizmet Binası’nda ve internet üzerinden katılımla düzenlenen açık artırma sonucunda 110 adet arsa ortalama yüzde 13 değer artışıyla 346.5 milyon TL’ye alıcı buldu.

20 İLDE SUNULDU
Gelen talebi değerlendiren TOKİ Başkanı Ergün Turan, “20 ilde yatırımcılarımıza sunduğumuz arsalarımıza yoğun bir talep geldi. Yatırımcılarımızın göstermiş olduğu yoğun talep ülke ekonomisi göstergeleri adına da olumlu bir gelişmedir. Müzayedemize yatırımcılar rekor bir teklifte bulundu. Bu rekor ülkemiz ekonomisinin sağlam temeller üzerine kurulu olduğunun ve yatırım yapılabilir güvenli bir liman olduğunun göstergesidir” ifadesini kullandı.

Alt ve orta gelir grubundaki vatandaşlara konut üretebilmek için atıl durumdaki kamu arazilerini değerlendirdiklerini belirten TOKİ Başkanı Turan, “Sanayi, eğitim, sağlık, turizm ve kamu yatırımları için de arsa üretiyoruz” diye konuştu.