15 Aralık 2018 Cumartesi
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Ziya Yılmaz: Sektöre özel bankaya ihtiyaç var
ziya yılmaz

Ziya Yılmaz: Sektöre özel bankaya ihtiyaç var

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, hükümetin 2017 yılında gayrimenkul sektörüne birçok başlıkta önemli destekler verdiğine dikkat çekerek, “Şimdi sıra finansman desteğinde. Düşük faizle kredi imkanı sağlayabilecek bir bankaya ihtiyacımız var. Bu konuyla ilgili beklentimizi yetkili otoritelere ilettik” dedi.

Emlak Gazetesi’nin sorunlarını yanıtlayan Ziya Yılmaz, İzmir’deki yeni projelerine olan ilgiden memnun oldularını belirterek, “411 ünite satışı yaptık. Çeşme ve İzmir’in merkez lokasyonlarında proje geliştirmeyi sürdüreceğiz. İzmirde kentsel dönüşüm alanı çok fazla ama bu süreç zor bir süreç. Eğer yerel yönetimler etkin olursa biz ve diğer geliştiriciler ilerleyebiliriz. Aksi taktirde sonuca hızlı ulaşamayan müteahhidi ve ev sahibini uğraştıran süreç bir kaosa dönüşebilir” diye konuştu.

2018 yılında Pendik, Maslak ve Beykoz’daki projelerin inşasına başlamayı hedeflediklerini ifade eden Yılmaz, içerisinde hastane, okul, AVM ve birçok sosyal donatıyı barından İstmarina’da her gün 100 dairenin teslimi yaptıklarını ve Mart 2018’de de alışveriş merkezini açmayı plandıklarını söyledi.

İstmarina’nın satışa çıktığı günden bu yana yüzde 250 kazandırdığına dikkat çeken Yılmaz, “Şu anda metrekare fiyatları 15 ile 18 bin lira arasında değişiyor. Avm açıldıktan sonra bu rakamın daha da artacağını düşünüyoruz. İstmarina’da satılmayı bekleyen sadece 40 adet dairemiz kaldı” dedi.

Esen ŞAHİN – Emlak Gazetesi