7 Ağustos 2020 Cuma
Ana Sayfa / Yerel Gündem / Emlak Konut Canik projesinin detayları belli oldu
inşaat

Emlak Konut Canik projesinin detayları belli oldu

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından Samsun ili, Canik ilçesi, Yeni Mahalle sınırları içerisinde bulunan 51 bin 697 metrekare arazi üzerinde hayata geçirilecek projenin detayları belli oldu.

Projenin planlandığı taşınmazlar tapu kayıtlarında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) mülkiyetinde gözükmekte, TOKİ ve Emlak Konut arasında taşınmazların satışına dair protokol imzalanmıştı.

Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci için Samsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne başvuruda bulunan Emlak Konut GYO’nun sunduğu proje tanıtım dosyasına göre Emlak Konut Samsun Canik projesinde 682 konut ve 22 adet ticari alan yer alacak.

Yaklaşık 2 bin 816 kişinin yaşamasının ön görüldüğü projede 30 blokta 2+1 ve 3+1 daireler yer alacak. Bloklar zemin+6 ve zemin+7 kat olacak ve toplam kapalı inşaat alanı 122 bin 469 olarak planlandı.

Emlak Konut Samsun Canik projesinin  çevre ile uyumlu olabilmesi amacıyla blokların altında 478 adet araç kapasiteli otopark alanları bulunacak. Ayrıca tasarlanan projede her blokun çevresinde bloklara taban oluşturacak pasif yeşil alanlar planlandı. Tasarlanan su öğeleri, oturma birimleri, çocuk oyun alanları ve çeşitli kentsel peyzaj elemanları (ağaç, çalı, sarmaşık vb.) ile alan güçlendirilecek.

Yatırım bedelinin 189 milyon olması ön görülen projenin 2023 yılında tamamlanması hedefleniyor.