6 Temmuz 2020 Pazartesi
Ana Sayfa / Emlak Haberleri / Seba iki otelini Katarlılar’a sattı
emlak

Seba iki otelini Katarlılar’a sattı

Seba İnşaat, Karaköy ve Dolapdere’de yer alan, 400 odalı iki otelin satışı konusunda Katarlı Al Rayyan Tourism InvestmentCompany (ARTIC) ile toplan 93 milyon Euro üzerinden el sıkıştı.

ARTIC, Karaköy’de Mumhane Caddesi üzerinde yer alan 135 odalı oteli JW Marriott Hotel Galataport, Dolapdere’de yer alan 265 odalı oteli ise Sheraton City Center markası ile işletecek.

Satışa ilişkin anlaşma; Katar’ın başkenti Doha’da yer alan ARTIC genel merkezinde gerçekleştirildi. Satış anlaşmasına; Seba İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Engin Keçeli ile ARTIC Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Faysal Bin Qassim Al Thani imza attı.

 

Seba İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Engin Keçeli, satış süreci hakkında şu bilgileri verdi:

“Karaköy’de tarihi Veli Alemdar Han’ı 2010 yılında satın alarak, 5 yıldızlı bir otele dönüştürdük. Yine 2012 yılında Dolapdere’de eski Burla Makine’nin arazisine de beşyıldızlı şehir oteli inşa ettik. Her iki otelin satışı konusunda, uzun bir süredir ARTIC ile görüşmelerimiz sürüyordu. Yaptığımız bu görüşmeler sonucunda da her iki otel için, toplamda 93 milyon Euro’ya anlaştık.Taraflar, ülkeler ve sektör için hayırlı olmasını dileriz.”